News

Plotka: Microsoft wypuści w 2019 roku konsole Xbox One bez napędu optycznego

LM, 17.11.2018 18:11 2

Źródła podają również, że gigant z Redmond planuje uruchomienie programu konwersji fizycznych kopii gier na produkty cyfrowe.

Paul Thurrott, czyli uznany dziennikarz technologiczny udostępnił za pośrednictwem swojego bloga raport, którym z pewnością powinni zainteresować się fani konsol Microsoftu. Thurrott powołując się na rzekomo pewne źródła, podaje, że gigant z Redmond jeszcze wiosną 2019 roku zamierza wydać kolejny wariant konsoli Xbox One.

Nowa edycja sprzętu ma być całkowicie pozbawiona napędu optycznego, co oznacza obsługę wyłącznie cyfrowych wersji gier. Takie rozwiązanie ma pozwolić na znaczne obniżenie kosztu produkcji, a przy tym także ostatecznej ceny konsoli, dzięki czemu zapłacimy za sprzęt mniej niż 200 dolarów. Oczywiście omawiany tutaj wariant skierowany jest wyłącznie do miłośników cyfrowej dystrybucji, ale zdaniem Thurrotta Microsoft nie zapomina o posiadaczach gier na fizycznych nośnikach. Według niego gigant z Redmond we współpracy z dystrybutorami planuje uruchomienie specjalnego programu konwersji fizycznych wersji gier na cyfrowe klucze dostępowe.

Warto pamiętać, że nie są to oficjalne doniesienia i traktować je z odpowiednim dystansem. Termin rzekomej premiery nowego Xboksa One nie jest szczególnie odległy, więc zapewne wszystko wyjaśni się w nadchodzących miesiącach.

Tymczasem dajcie znać, co myślicie o takich rozwiązaniach.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.