News

Stan Lee nie żyje - odeszła legenda komiksu, ojciec Hulka, Iron Mana, Thora i X-Menów

Katarzyna Dąbkowska, 12.11.2018 20:23 4

Lee miał 95 lat.

Smutna wiadomość dla wielbicieli uniwersum Marvela. Stan Lee, legenda komiksu, zmarł w wieku 95 lat. Znany był przede wszystkim ze stworzenia tak ikonicznych postaci jak Hulk, Iron Man, Thor czy X-Meni.

Stan Lee urodził się w 1922 roku, w grudniu skończyłby 96 lat. Co ciekawe, Lee to nie jest jego prawdziwe nazwisko. Stanley Martin Lieber, bo tak naprawdę się nazywał, nie miał zamiaru zajmować się komiksem. Planował zostać wielkim pisarzem, jednak został pomocnikiem w Timely Comics i tak rozpoczęła się jego wielka kariera.

W ramach konkurencji dla DC Comics Lee stworzył komiksy z superbohaterami. W ten sposób powstały historie wspomnianych superbohaterów. Bardzo długo pracował nad komiksami, aż w końcu stał się ikoną komiksów Marvela. Podróżował po kraju, by dawać wywiady, a nawet przeprowadził się do Kalifornii, by rozwijać markę w telewizji i filmach. To on pojawiał się w kinowych produkcjach bazujących na uniwersum Marvela. To jego zatem zapamiętamy jako tego starszego pana, który pojawia się w popularnych filmach. Gracze z pewnością poznają go z produkcji z uniwersum LEGO.

najnowsze