News

Microsoft chwali się wynikami finansowymi - Xbox One ze znacznie lepszą sprzedażą

Katarzyna Dąbkowska, 25.10.2018 11:15 0

Konsola sprzedała się świetnie.

Microsoft postanowił ujawnić swoje wyniki finansowe na poprzedni kwartał. Można się z nich dowiedzieć, że konsola Xbox One radzi sobie znacznie lepiej w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku. Przychody ze sprzętu wzrosły o 95%, ale chodzi tutaj głównie o czas, w jakim pojawiła się najnowsza konsola tej firmy – Xbox One X.

Zwiększyły się również przychody z gier oraz usług. W porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku – o 36%. Firma potwierdziła, że zyski wygenerowały głównie produkcje firm zewnętrznych. Microsoft potwierdził, że do usługi Xbox Live zalogowało się łącznie 57 milionów graczy. To znacznie lepszy wynik niż ostatnio, gdzie odnotowano 53 mln wejść.

Microsoft pochwalił się również wynikami w segmencie More Personal Computing. Można do niego zaliczyć sprzedaż systemów Windows czy usług w chmurze. Ten sektor pozwolił wygenerować przychód o wysokości 10,75 mld dolarów. Nie podano jednak, ile dokładnie sprzedało się konsol Xbox One i Xbox One X. Microsoft wciąż milczy na ten temat.

najnowsze