News

Debiutuje nowa książka z uniwersum Metro 2035. Wydawnictwo przecenia starsze pozycje

gram. pl, 18.10.2018 19:31 0

Wydarzenia w uniwersum Metro 2035 przenoszą się z Petersburga do Kijowa. Niezwykłe zajścia w książce Czerwony Wariant opisuje Siergiej Niedorub.

"Ostatnia wojna starła z powierzchni ziemi miasta i kraje, unicestwiła całe narody i zapędziła grupki ocalałych do katakumb i bunkrów. Przez dwie dekady czepiali się życia pod ziemią, pozbawieni nadziei i odwagi, by wrócić na powierzchnię; o ich walce napisano dziesiątki książek, które ukazały się w Uniwersum Metro 2033, znanym na całym świecie, kultowym postapokaliptycznym cyklu. Ale w roku 2035 wszystko się zmieni. Nadejdzie czas, by wyjść z labiryntów metra. By wstać z kolan i znów spojrzeć w niebo. By chwycić za broń i odbić świat, który niegdyś należał do człowieka. Nie da się tego zrobić w pojedynkę. Trzeba się zjednoczyć – albo przepaść na zawsze w mrokach historii" - oto zarys fabularny najnowszej książki Siergieja Niedoruba z uniwersum Metro 2035, Czerwony Wariant.

Czytelnicy poznają tu losy nauczyciela Jona, który spróbuje porozumieć się z cierpiącą na poważną chorobę psychiczną dziewczyną. Tylko ona potrafi bowiem odpowiedzieć na pytanie, skąd wziął się człowiek, którego znaleziono na powierzchni w zniszczonym skafandrze ochronnym. Zadanie samo w sobie nie należy do łatwych, a co gorsza jest ktoś, kto usiłuje nie dopuścić do tego, by prawda wyszła na jaw.

Powieść Czerwony Wariant dostęna jest już w sprzedaży. Premierę tę wydawnictwo Insignis postanowiło uczcić obniżeniem cen pozostałych pozycji, których akcja dzieje się w świecie Metro 2033 i Metro 2035. Z promocji można skorzystać pod tym adresem.

najnowsze