Felieton

Moonlighter z datą premiery na Nintendo Switch

LM, 16 października 2018 19:50 1

Port na konsole firmy z Kioto ukaże się na początku listopada.

Niewiele ponad miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że osadzone w realiach fantasy RPG z elementami roguelike’a – Moonlighter – już niedługo zadebiutuje na konsolach Nintendo Switch. Dziś wydawca gry – firma 11 bit studios – udostępnił w sieci najnowszy zwiastun rzeczonego portu, którym jednocześnie ujawnił oficjalną datę premiery Moonlighter na sprzęcie firmy z Kioto. Port ukaże się dokładnie 5 listopada a do dystrybucji obok cyfrowej wersji trafią także pudełkowe wersje gry.

Rozgrywkę w Moolighter możemy podzielić na dwie części – pierwszą z nich są wypady do lochów, w których Will – nasz protagonista – zdobywa masę cennych przedmiotów, a mechanika rozgrywki jest bogata w elementy znane z RPG-ów i gier roguelike. Na drugiej płaszczyźnie zabawy całość przypomina bardziej strategię ekonomiczną – zdobyte podczas rajdów skarby Will sprzedaje w swoim sklepie. Ten musi być regularnie rozwijany, by przyciągać coraz lepszych klientów.

Gra Moonlighter zadebiutowała w maju tego roku na PC i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Twórcy Jurassic World Evolution zapowiadają Planet Zoo - premiera już w tym roku
Frostpunk spektakularnym sukcesem – ponad 1,4 miliona sprzedanych kopii, gra zwróciła się już po 66 godzinach od premiery
The Path Home - ostatnie DLC dla Shadow of the Tomb Raider już dostępne
Sekiro: Shadows Die Twice ukończone na bongosach
najnowsze