News

Lucasfilm zamyka fanowski reamke gry Star Wars: Knights of the Old Republic - Apeiron

LM, 12.10.2018 16:50 2

Star Wars: Knights of the Old Republic Apeiron dołączy do zacnego grona projektów, które wylądowały w koszu po interwencji właścicieli marki.

Poem Studios, czyli grupa entuzjastów odpowiedzialna za opracowanie remake’u trzecioosobowej gry RPG z 2003 roku – Star Wars: Knights of the Old Republic – na silniku Unreal Engine 4 poinformowała za pośrednictwem Twittera o zamknięciu projektu. Twórcy wycofali się z dalszych prac po kontakcie przedstawicieli firmy Lucasfilm, która zażądała usunięcia z niego wszelkich odwołań do marki Star Wars.

Biorąc pod uwagę fakt, że Star Wars: Knights of the Old Republic Apeiron było głęboko zakorzenione w uniwersum, twórcom nie pozostało nic innego jak wyrzucić go do kosza. To oczywiście nie pierwszy przypadek, gdy właściciele praw do jakiegoś IP zabijają będące w zaawansowanych stadiach procesu deweloperskiego projekty. Kilka miesięcy temu Konami ukróciło remake wersji demonstracyjnej P.T, a krótko później EA lekko namieszało w planach twórców remake'u gry SimCity 2000.

O ile gracze niestety nie uświadczą nowinek, które zakładały zamknięte już projekty, to dla samych twórców zarówno promocja ich dzieł w sieci, jak i towarzyszące im komplikacje są doskonałą reklamą i ważną pozycją w portfolio na drodze do kariery w studiach deweloperskich.

Pozostając na chwilę przy Star Wars: Knights of the Old Republic przypomnijmy, że tytuł zadebiutował w 2003 roku na PC i konsolach Xbox, a kilka lat temu trafił także na platformy mobilne – iOS oraz Android.

najnowsze