News

Return of the Obra Dinn - nowa gra twórcy Papers, Please ukaże się za tydzień

Małgorzata Trzyna, 11.10.2018 14:58 0

Już 18 października zbadamy tajemnicę statku, który został uznany za zaginiony, lecz niespodziewanie wrócił po kilku latach.

Lucas Pope ogłosił, że tajemniczą sprawę zaginięcia statku Obra Dinn gracze będą mogli zbadać już za tydzień, 18 października 2018.

W Return of the Obra Dinn przenosimy się w przeszłość. W 1802 roku kupiecki statek Obra Dinn wyruszył z Londynu na Wschód, mając 200 ton towarów na pokładzie. Sześć miesięcy później nie dotarł do Przylądka Dobrej Nadziei i uznano go za zaginiony. Wczesnym rankiem, 14 października 1807, Obra Dinn przydryfował do portu w Falmount z uszkodzonymi żaglami i najwyraźniej bez załogi. Naszym zadaniem jest rozwikłać zagadkę. Pomoże nam w tym specjalny zegarek kieszonkowy, który pozwala w pewnym sensie cofać się w czasie i obserwować wydarzenia z perspektywy nieszczęsnych żeglarzy, których badamy. Zebrawszy informacje, będziemy mogli ułożyć fragmenty układanki i dowiemy się, co stało się na morzu, dlaczego statek zaginął i w jaki sposób powrócił niespodziewanie kilka lat później.

Return of the Obra Dinn ukaże się na PC.

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.