News

Fortnite zarobiło 300 mln dolarów jedynie z wersji na iOS

Katarzyna Dąbkowska, 07.10.2018 13:26 0

Produkcja trafiła do App Store w marcu tego roku.

Fortnite dostępny jest na wielu platformach. Jak wyliczyło Sensor Tower, Epic Games zarabia naprawdę grube miliony dolarów jedynie z wersji na iOS. W minionym miesiącu pisaliśmy, że grę pobrano na w sumie ponad 15 milionów urządzeń z Androidem. To iOS jednak wciąż jest głównym źródłem zarobków ze smartfonów i tabletów. Wspomniany serwis donosi, że gra na tych platformach zarobiła już ponad 300 milionów dolarów.

Sensor Tower wyliczyło, że wersja na iOS zarobiła wspomnianą kwotę od swojej premiery w marcu tego roku. Do tej pory średnio gracze wydawali 1,5 mln dolarów w ciągu jednego dnia poprzez mikropłatności w grze. Wszystko zmieniło się po stracie 6 sezonu. Od tego czasu gracze wydali łącznie 20 milionów dolarów, a dzienny „utarg” z gry wzrósł do 2,5 mln dolarów.

Całkiem nieźle radzi sobie również wersja na Androida. Jak donosi serwis, gra na tych urządzeniach zarobiła łącznie 60 milionów dolarów od startu bety w sierpniu. To niezwykle dobry wynik, jeśli brać pod uwagę, że gra nie jest dostępna w Sklepie Play i można ją pobrać jedynie ze strony producenta. Epic Games w ten sposób chce zaoszczędzić pieniądze, jakimi miałoby podzielić się z firmą Google. Ta pobiera 30% wszystkich zysków z każdej gry, która trafia do Sklepu Play.

najnowsze