News

PlayerUnknown's Battlegrounds – system rankingowy dostępny na PC

LM, 06.10.2018 11:40 0

Na najwyższym stopniu podium znajdzie się miejsce wyłącznie dla 100 zjadaczy kurczaków.

PUBG Corp. udostępniło na serwerach pecetowej wersji gry PlayerUnknown's Battlegrounds zapowiedziany wcześniej system rankingowy. Ten dostępny jest nadal w formie otwartej bety i prawdopodobnie jego działanie w najbliższych tygodniach może ulec jeszcze drobnym modyfikacjom.

System rankingowy w PUBG dostępny jest zarówno dla kolejki solowej, jak i gry ze znajomymi, a osobno punkty liczone są dla każdej z form zabawy, a nawet perspektywy, w jakiej prowadzimy rozgrywkę (1- i 3-osoba). Zanim zostaniemy zakwalifikowani do jednej z ośmiu rang, musimy rozegrać dziesięć meczów w każdej z kolejek. W toku rozgrywki zdobywamy określoną liczbę punktów rankingowych, których wartość uzależniona jest od naszego wkładu w ostateczne rezultaty meczu (m.in. uzyskany wynik, zadane obrażenia). Zdobyte lub stracone punkty nieustannie będą przenosić nas po kolejnych szczeblach drabinki rankingowej, a w dniu zakończenia sezonu otrzymamy pakiet nagród odpowiadający naszej randze.

PUBG oferuje osiem rang – Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Elite, Master oraz Grandmaster. W najwyższej z rang znajdzie się miejsce wyłącznie dla stu graczy, którzy będą nieustannie rywalizować o jak najdłuższe utrzymanie się w czołówce. Zakończenie sezonu poskutkuje tzw. miękkim resetem, który nie wpłynie mocno na nasze rezultaty, ale zmusi nas do rozegrania 10 "placementów" ponownie.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z zapowiedziami twórców nasze wyniki rankingowe nie będą bezpośrednio wpływać na system dobierania przeciwników.

najnowsze