Informacje

PlayerUnknown's Battlegrounds – system rankingowy dostępny na PC

... LM

Na najwyższym stopniu podium znajdzie się miejsce wyłącznie dla 100 zjadaczy kurczaków.

PUBG Corp. udostępniło na serwerach pecetowej wersji gry PlayerUnknown's Battlegrounds zapowiedziany wcześniej system rankingowy. Ten dostępny jest nadal w formie otwartej bety i prawdopodobnie jego działanie w najbliższych tygodniach może ulec jeszcze drobnym modyfikacjom.

System rankingowy w PUBG dostępny jest zarówno dla kolejki solowej, jak i gry ze znajomymi, a osobno punkty liczone są dla każdej z form zabawy, a nawet perspektywy, w jakiej prowadzimy rozgrywkę (1- i 3-osoba). Zanim zostaniemy zakwalifikowani do jednej z ośmiu rang, musimy rozegrać dziesięć meczów w każdej z kolejek. W toku rozgrywki zdobywamy określoną liczbę punktów rankingowych, których wartość uzależniona jest od naszego wkładu w ostateczne rezultaty meczu (m.in. uzyskany wynik, zadane obrażenia). Zdobyte lub stracone punkty nieustannie będą przenosić nas po kolejnych szczeblach drabinki rankingowej, a w dniu zakończenia sezonu otrzymamy pakiet nagród odpowiadający naszej randze.

PlayerUnknown's Battlegrounds – system rankingowy dostępny na PC - obrazek 1

PUBG oferuje osiem rang – Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Elite, Master oraz Grandmaster. W najwyższej z rang znajdzie się miejsce wyłącznie dla stu graczy, którzy będą nieustannie rywalizować o jak najdłuższe utrzymanie się w czołówce. Zakończenie sezonu poskutkuje tzw. miękkim resetem, który nie wpłynie mocno na nasze rezultaty, ale zmusi nas do rozegrania 10 "placementów" ponownie.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z zapowiedziami twórców nasze wyniki rankingowe nie będą bezpośrednio wpływać na system dobierania przeciwników.

Najnowsze
Lubisz nas?