News

To koniec! Vivendi nie przejmie Ubisoftu

Patryk Purczyński, 01.10.2018 20:48 4

Poszli na wojnę z Vivendi - i tę wojnę wygrali. Pomimo wielomiesięcznego oblężenia przez medialnego giganta, twierdza Ubisoft nie padła.

Vivendi w ciągu najbliższych pięciu miesięcy pozbędzie się wszystkich swoich udziałów w Ubisofcie. Dla władz francuskiego wydawcy takich marek, jak Assassin's Creed, Rainbow Six czy The Crew jest to wyjątkowo pomyślna informacja. Zarząd z Yvesem Guillemotem na czele wielokrotnie podkreślał, jak ważne dla dalszych losów firmy jest zachowanie niezależności. Tymczasem medialny gigant przez kilkanaście ostatnich miesięcy miał wyraźną chrapkę na wykupienie pakietu większościowego w spółce.

Jeszcze w marcu Vivendi miało 27,3 proc. akcji w Ubisofcie. Zgodnie z francuskim prawem, spółka ma obowiązek złożyć ofertę przejęcia jeśli jej udziały przekroczą 30 proc. Już pod koniec ubiegłego roku informowano, że gigant z branży medialnej waha się z podjęciem ostatecznej decyzji, a pół roku temu ogłoszono, że pozbędzie się on udziałów w firmie. Ostateczny odwrót następować będzie w fazach.

Z początkiem miesiąca sprzedane zostanie 0,91 proc. akcji, a 5 marca pozostałe 5,71 proc. Łączna wartość odkupu aktywów wyniesie 500 mln euro.

najnowsze