News

Konsole Xbox One będą kompatybilne z klawiaturą i myszą

LM, 26.09.2018 16:43 18

Pierwszą grą, która otrzyma wsparcie dla peryferiów PC, będzie Warframe.

Podczas prezentacji Inside Xbox firma Microsoft ogłosiła, że planuje wprowadzić obsługę urządzeń peryferyjnych PC w konsolach Xbox One. Już za kilka tygodni członkowie programu Xbox Insider będą mieli okazję testować działanie klawiatury i myszy ze sprzętem giganta z Redmond, a pierwszym tytułem kompatybilnym z omawianymi nowinkami będzie Warframe.

Co więcej, Microsoft nawiązał współpracę z amerykańskim producentem gamingowych peryferiów – firmą Razer. Po wstępnych testach nowe opcje zostaną udostępnione szerszej grupie odbiorców, a także deweloperom. Microsoft zastrzega jednak, że wsparcie dla peryferiów PC nie będzie obligatoryjne i zależy wyłącznie od decyzji producentów poszczególnych tytułów.

Kolejne doniesienia w tej sprawie mają pojawić się podczas zaplanowanego na 10 listopada Inside Xbox. Wtedy powinniśmy poznać listę kolejnych gier, które otrzymają wsparcie dla klawiatury i myszy, a także pierwsze szczegóły dotyczące dedykowanego konsolom Xbox One sprzętu Razera.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.