News

Red Dead Redemption 2 - informacje o dzikiej zwierzynie, polowaniu, łowieniu ryb i koniach

Małgorzata Trzyna, 24.09.2018 19:05 1

Rockstar Games udostępnił także sporo nowych grafik i screenów.

Na oficjalnej stronie Red Dead Redemption 2 pojawiło się sporo ciekawych informacji o o dzikiej zwierzynie, polowaniu, łowieniu ryb i koniach. W grze znajdziemy zróżnicowane typy środowisk, które są domem dla około 200 gatunków zwierząt. Przykładowo, jelenie, bizony i antylopy przemierzają trawiaste równiny w dużych stadach, padlinożercy szybko wywąchują martwe zwierzęta, łososie skaczą w górę strumieni, wilki atakują w stadach i otaczają ofiary, na niebie widać klucze gęsi, oposy udają martwe, gryzonie uciekają do dziur pod drzewami, niedźwiedzie szarżują, gdy wyczują zagrożenie, ptaki drapieżne wypatrują zdobyczy. To wszystko składa się na skomplikowany ekosystem, każde zwierzę musi nieustannie walczyć i każde ma swoje miejsce w łańcuchu pokarmowym. Dzicz obfituje w dobra i jest niebezpieczna zarówno dla człowieka, jak i bestii, a każdy drapieżnik może szybko stać się ofiarą.

Polowanie i łowienie ryb są niezbędne, by przetrwać w dziczy - w ten sposób można zdobywać pożywienie, materiały oraz zarabiać. W rzekach pływają rozmaite gatunki ryb. Efekty zależą od wyboru odpowiedniej przynęty i umiejętności wabienia. Wytropienie zwierzęcia wymaga skupienia i cierpliwości, ostrożnego podchodzenia i zwracania uwagi na kierunek wiatru, by nie zaalarmować ofiary. Wybór broni oraz miejsce trafienia przekłada się na jakość mięsa i skóry, co z kolei wpływa na cenę, jaką zaoferują kupcy. Trzeba dobrać odpowiednią broń palną albo opanować strzelanie z łuku, by zabijać czysto i po cichu. Upolowaną zwierzynę można oskórować na miejscu albo zabrać w całości, ale nie warto zostawiać jej na pastwę padlinożerców. Z pozyskanych materiałów można także ugotować gulasz, uszyć części ubioru lub wytworzyć inne przedmioty.

W Red Dead Redemption 2 będzie 19 gatunków koni, każdy posiada inne cechy. Konie można łapać i ujeżdżać w dziczy, kupować w stajniach albo zdobywać podstępem. Koń będzie naszym wiernym towarzyszem, na którym będziemy polegać równie mocno, jak na członkach gangu. Będziemy musieli troszczyć się o zwierzę, oporządzać je i dobrze karmić, by poprawić jego wytrzymałość czy ułatwić sobie kierowanie, zapewnić, że zwierzę będzie mniej płochliwe i bardziej do nas przywiązane. Nie zabraknie też zróżnicowanych opcji personalizacji wyglądu, siodeł, strzemion czy ostróg.

Zapraszamy także do obejrzenia galerii grafik koncepcyjnych prezentujących lokacje w grze.

Red Dead Redemption 2 ukaże się 26 października na PS4 i Xboksie One.

najnowsze