News

Home Sweet Home – zapowiedziano horror z mitologią tajlandzką w tle

LM, 20.09.2018 12:31 0

Gra w październiku zadebiutuje na Xboksie One i PlayStation 4 z PlayStation VR.

Firma Mastiff ujawniła najnowszy projekt w swoim portfolio – pierwszoosobowy horror Home Sweet Home, który garściami czerpie z tajlandzkiego folkloru. Podczas gry wcielimy się w mężczyznę o imieniu Tim, który zasypia we własnym domu, przepełniony niepokojem związanym z tajemniczym zniknięciem swojej żony. Nasz bohater budzi się w zupełnie obcym mu miejscu i skonsternowany próbuje znaleźć drogę wyjścia z labiryntu pomieszczeń. Szybko okazuje się, że dobór miejsca nie jest przypadkowy, bo w toku eksploracji Tim wpada na liczne poszlaki związane ze sprawą zaginionej małżonki. Całość komplikuje fakt, że zamieszkujące labirynt demony z tajlandzkiej mitologii obrały niczego nieświadomego protagonistę za cel.

Home Sweet Home zaoferuje ciężki, mroczny klimat i masę mrożących krew w żyłach momentów. Mechanika rozgrywki skupia się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek środowiskowych, a brak systemu walki oznacza, że ta pierwsza często będzie przebiegać w zorganizowanym pośpiechu.

Tytuł zmierza na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Dla fanów naprawdę mocnych wrażeń twórcy przygotowali moduł kompatybilny z goglami PlayStation VR. Home Sweet Home zadebiutuje 9 października.

najnowsze