News

Fabuła w grze wieloosobowej to duża sztuka. Twórcy Anthem trafili w dziesiątkę?

Patryk Purczyński, 17.09.2018 21:40 4

Do tej pory rozgrywka wieloosobowa nie szła w parze z wyszukaną fabułą. BioWare próbuje dokonać w Anthem niespotykanego mariażu.

- Chcemy, żeby ludzie zrozumieli, że choć Anthem jest zupełnie inną grą niż te, które BioWare robiło w przeszłości, jej sercem nadal jest opowiadanie historii - podkreśla producent wykonawczy Mark Darrah. - Tu nadal chodzi o postacie, o poznawanie ludzi w świecie i opowiedzenie historii w sposób, który nazywamy "nasz świat, moja opowieść". Światem dzielimy się z innymi, ale to tam postępuje fabuła - tłumaczy.

Anthem będzie grą wieloosobową, a w tych skoncentrowanie na warstwie fabularnej to prawdziwa rzadkość. BioWare wierzy jednak, że ma na warsztacie istnego jednorożca. - To trudny problem do rozwiązania - przyznaje główny producent Mike Gamble. - Jak zrobić multiplayer z kooperacyjną rozgrywką w centrum, a jednocześnie być w stanie opowiedzieć świetną historię? Nie sądzę, żeby do tej pory ktoś trafił z tym w sedno - stwierdza.

- Uważam, że my mamy całkiem niezłą szansę tego dokonać. Wymaga to jednak celowego projektowania od samego początku. Od razu zakładamy jak będą wyglądały misje, a jak rozwój postaci - dodaje Gamble. Anthem ma zaplanowany termin wydania na 21 lutego 2019 roku.

najnowsze