News

Zapowiedziano The Nothing - cyberpunkowe RPG z otwartym światem

Małgorzata Trzyna, 04.09.2018 16:02 5

W tym miesiącu ruszy zbiórka na Kickstarterze.

Logic Nine pracuje nad niezależnym RPG-iem The Nothing. Akcja toczy się w dystopijnym Los Angeles w roku 2108. Historia skupia się na korporacji PXL, która wierzyła, że rozwiąże wszystkie problemy świata, lecz jej działalność jeży włos na głowie.

Głównym bohaterem jest Dresden, utalentowany inżynier, który pracuje dla PXL i mieszka w utopijnym mieście poza Los Angeles. Matka protagonisty (także mieszkająca w Utopii), zaczyna chorować niespodziewanie na rzadki typ raka. Nie ma pieniędzy na leczenie, a więc wkrótce ma zostać deportowana, co oznacza pewną śmierć. Dresden decyduje się jej pomóc i oddaje jej wszystko, co ma, ale w ten sposób zostaje wyrzucony do umierającego Los Angeles. Mężczyzna po drodze trafia do jednego z menadżerów PXL, Damona Knighta, któremu bardzo podoba się poświęcenie Dresdena i mówi "jesteś dokładnie takim typem osoby, którą chcemy mieć wśród nas". W zamian za leczenie matki, bohater musi dzielić się swą wiedzą i doświadczeniem, a także infiltrować sieci, monitorować systemy i komunikację zorganizowanych "terrorystów", którzy chcą zaszkodzić utopii. W grze będziemy mogli dotrzeć do 12 zakończeń i tylko od nas będzie zależało, czy okażemy się bohaterem, czy złoczyńcą.

W tym miesiącu ma wystartować zbiórka na Kickstarterze. The Nothing zostanie ukończone bez względu na wynik, ale jeśli zbiórka zakończy się sukcesem, gra otrzyma więcej misji, lepszą grafikę, bardziej immersyjny świat i być może tryb wieloosobowy. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie.

Poniżej trailer i garść screenów:

najnowsze