News

Dying Light: Bad Blood - sieciowa gra brutal royale zadebiutuje we wrześniu w Early Access

Małgorzata Trzyna, 20.08.2018 12:54 0

Bad Blood połączy mechanizmy PvP z PvE - naszym celem będzie przetrwać w mieście pełnym zarażonych i wrogich graczy.

Techland ogłosił, że już we wrześniu na Steam w Early Access zostanie udostępnione Dying Light: Bad Blood, czyli gra brutal royale łącząca PvP z PvE, zachowująca cechy oryginalnego Dying Light. W zabawie bierze udział dwunastu graczy, którzy starają się desperacko przetrwać w mieście zarażonych. Bad Blood będzie mogło rozwijać się z udziałem społeczności: w fazie wczesnego dostępu twórcy chcą dopracować balans oraz stopniowo dodawać bezpłatną zawartość - mapy i przedmioty.

Aby wziąć udział w fazie wczesnego dostępu, trzeba będzie zakupić Pakiet Fundatora, który zagwarantuje także ekskluzywną zawartość. W pakiecie tym znajdzie się wirtualna waluta, przedmioty oraz Przepustka Fundatora, dzięki której gracze otrzymają w ciągu 3 miesięcy od premiery Early Access 3 legendarne skórki.

- Zawsze chcielibyśmy dodać do Dying Light więcej sieciowej rozgrywki PvP - powiedział Maciej Łączny, Executive Producer. - Słuchaliśmy próśb graczy w mediach społecznościowych, na forach i rozgrywka wieloosobowa była gorącym tematem. Widzieliśmy też, jak gracze reagowali na tryb Be The Zombie i to zainspirowało nas do rozwinięcia trybu multiplayer. Chcieliśmy to jednak zrobić w stylu Dying Light, w którym świat pełen jest zarażonych, stanowiących takie samo zagrożenie jak inni gracze. Tak narodził się Dying Light: Bad Blood, bazujący na trzech filarach: wolności wynikającej z szybkiego parkouru, ciągłym zagrożeniu, jakie reprezentują stale obecni na mapie zarażeni, i brutalnej walce wręcz. To wszystko składa się na nowe doświadczenie, które ochrzciliśmy mianem brutal royale. I zachęcamy społeczność, by pomogła nam z udoskonalaniu gry przed premierą.

Dying Light: Bad Blood będzie oparte na modelu free-to-play - gra przekształci się w takowy tytuł po zakończeniu fazy Early Access. Informacje o premierze wersji konsolowych zostaną podane w innym terminie.

Zaproszeni gracze, którzy wcześniej zarejestrowali się do bety, będą mogli wziąć udział w testach w dniach 25 sierpnia od godziny 18:00 - 27 sierpnia do godziny 06:00. W pierwszej fazie testowane będą infrastruktura, matchmaking i inne, istotne aspekty gry. W drugiej fazie udział będą mogli wziąć wszyscy zapisani. Zaplanowano ją na 1 września od godziny 18:00 - 3 września do godziny 06:00. Celem tych testów jest wyeliminowanie problemów przed startem programu Steam Early Access.

najnowsze