Felieton

God of War przekroczyło przewidywania twórców

Katarzyna Dąbkowska, 01 sierpnia 2018 12:51 5

Sony jest niezwykle zadowolone z wyników sprzedaży gier.

Sony podało dzisiaj swoje wyniki finansowe z ostatniego kwartału. Firma pochwaliła się przede wszystkim fenomenalną sprzedażą konsol PlayStation 4. Ale nie tylko. Jak podano do wiadomości, wzrost przychodów można zawdzięczać również działowi gier. Na liście jest między innymi God of War. Jak stwierdziło Sony, produkcja poradziła sobie na rynku świetnie i znacznie przekroczyła przewidywania twórców.

To jednak nie koniec. Firma potwierdziła również oficjalnie, że produkcje zapowiedziane podczas tegorocznych targów w Stanach Zjednoczonych zbierają świetne opinie. Sony ma zamiar zarobić wiele w przyszłości na grach tworzonych przez wewnętrzne studia. Ale to nie wszystko. Jest również zaskoczona tym, jak świetnie poradziły sobie w tym okresie produkcje firm zewnętrznych.

Tonoki wytłumaczył również, jaka dokładnie była przyczyna spadku liczby subskrybentów usługi PlayStation Plus. Jak stwierdził, w poprzednim kwartale pojawiło się wiele produkcji, stąd mocny skok liczby subskrybentów. Później liczba ta się ustabilizowała.

Nie wszystko złoto co apokalipsa zombie - przegląd ocen Days Gone
Darmowe DLC do Days Gone wprowadzi nowy poziom trudności
Frostpunk spektakularnym sukcesem – ponad 1,4 miliona sprzedanych kopii, gra zwróciła się już po 66 godzinach od premiery
God of War otrzyma pełnometrażowy film zakulisowy – Raising Kratos
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.