News

Epic Games jest warte 8 mld dolarów - wszystko dzięki Fortnite

Katarzyna Dąbkowska, 28.07.2018 15:40 3

Sama gra zarobi na siebie 2 mld dolarów w tym roku.

Fortnite zdobyło ogromną popularność dzięki trybowi Battle Royale. Sama jedynie wersja na urządzenia mobilne na iOS zarabia 2 miliony dolarów dziennie. Szacuje się, że w samym 2018 roku Fortnite zarobi dla swoich twórców 2 miliardy dolarów. Analitycy obliczyli zatem, jak mówi nowy artykuł w serwisie Bloomberg, że cała wartość Epic Games przekracza już 8 miliardów dolarów.

Pod uwagę w tym przypadku były brane różne czynniki. Głównym, oczywiście, jest rosnąca popularność Fortnite. Produkcja jest już dostępna na kilku platformach, w tym na PC czy XOne. Gra nie trafiła jeszcze na sprzęty mobilne z Androidem, ale są takie plany, więc i to może wkrótce podbić dodatkowo wartość firmy. Epic Games udostępnia również licencje na Unreal Engine, na którym budowane są różnego rodzaju produkcje.

Inni analitycy twierdzą jednak, ze ogólna wartość firmy jest większa. Timothy O’Shea szacuje, że jest to około 14 mld dolarów, porównywalnie do chociażby EA czy Activision. Najpopularniejszy analityk w branży gier, Michael Pachter, twierdzi natomiast, że nawet przy spadku zysków ze sprzedaży w Fortnite z 2 mld do 1 mld Epic Games będzie wciąż warte 7,5 mld dolarów.

najnowsze