Informacje

Nintendo chce wydawać 20-30 gier niezależnych na Switcha tygodniowo

... Katarzyna Dąbkowska

Można liczyć na więcej takich produkcji jak Celeste czy Stardew Valley.

Nintendo chce wydawać 20-30 gier niezależnych na Switcha tygodniowo - obrazek 1

Jeśli podoba wam się Stardew Valley, Hollow Knight czy Celeste, ta informacje powinna wam się spodobać. Wszystkie te gry łączy jedno – są to produkcje niezależne, które trafiły na Switcha. Być może wkrótce takich gier będzie jeszcze więcej. Podczas spotkania z inwestorami Susumu Tanaka z Nintendo stwierdził, że jego firma chce, by tygodniowo na Switcha trafiało około 20-30 gier niezależnych.

- Rozpoczęliśmy współpracę z niezależnymi studiami jeszcze podczas generacji Wii U. W przypadku Nintendo Switch stworzyliśmy środowisko programistyczne, które wspiera silnik Unity, używane na smartfonach i innych platformach. Aktywnie angażujemy się środowisko niezależnych deweloperów podczas pokazów gier i innych wydarzeń w różnych regionach świata. Mieliśmy również stoisko Nintendo na imprezie BitSummit, która odbyła się w Kioto, i tam zaprezentowaliśmy kilka gier – powiedział Tanaka.

- Niektóre z gier indie, które zostały już wydane, stały się hitami kupowanymi przez miliony użytkowników na całym świecie. W przyszłości zamierzamy wydawać od 20 do 30 gier niezależnych na Nintendo Switch w ciągu tygodni, a wśród nich z pewnością znajdzie się wiele świetnych tytułów – dodał.

Nintendo chce wydawać 20-30 gier niezależnych na Switcha tygodniowo - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?