Felieton

Nintendo chce wydawać 20-30 gier niezależnych na Switcha tygodniowo

Katarzyna Dąbkowska, 11 lipca 2018 15:02 3

Można liczyć na więcej takich produkcji jak Celeste czy Stardew Valley.

Jeśli podoba wam się Stardew Valley, Hollow Knight czy Celeste, ta informacje powinna wam się spodobać. Wszystkie te gry łączy jedno – są to produkcje niezależne, które trafiły na Switcha. Być może wkrótce takich gier będzie jeszcze więcej. Podczas spotkania z inwestorami Susumu Tanaka z Nintendo stwierdził, że jego firma chce, by tygodniowo na Switcha trafiało około 20-30 gier niezależnych.

- Rozpoczęliśmy współpracę z niezależnymi studiami jeszcze podczas generacji Wii U. W przypadku Nintendo Switch stworzyliśmy środowisko programistyczne, które wspiera silnik Unity, używane na smartfonach i innych platformach. Aktywnie angażujemy się środowisko niezależnych deweloperów podczas pokazów gier i innych wydarzeń w różnych regionach świata. Mieliśmy również stoisko Nintendo na imprezie BitSummit, która odbyła się w Kioto, i tam zaprezentowaliśmy kilka gier – powiedział Tanaka.

- Niektóre z gier indie, które zostały już wydane, stały się hitami kupowanymi przez miliony użytkowników na całym świecie. W przyszłości zamierzamy wydawać od 20 do 30 gier niezależnych na Nintendo Switch w ciągu tygodni, a wśród nich z pewnością znajdzie się wiele świetnych tytułów – dodał.

Prezes Nintendo of America przechodzi na emeryturę
Plotka: Scalebound powstaje pod nadzorem Nintendo i ukaże się na Switchu
Astral Chain – nowe informacje i screeny nadchodzącej gry twórców NieR: Automata
Koch Media wyda na konsolach gry 9 Monkeys of Shaolin, Ash of Gods oraz Redeemer: Enhanced Edition
najnowsze