Felieton

Cyberpunk 2077: "wolność - kocham i rozumiem"

Patryk Purczyński, 05 lipca 2018 18:44 7

Wolność i tożsamość będą według jednego ze scenarzystów dwoma filarami Cyberpunku 2077. Twórcy charakteryzują też muzykę w grze.

- Dla mnie rzeczą najbardziej rzucającą się w oczy jest motyw wolności i tożsamości, decydowania o własnej ścieżce - tak Cyberpunk 2077 charakteryzuje Stanisław Święcicki, jeden ze scenarzystów w ekipie CD Projekt RED. - Ludzką potrzebą jest poszukiwanie tożsamości. Niektórych ciągnie do gangów, więc wyglądają na zmodyfikowanych, choć wewnątrz nadal są ludźmi. To dotyka uniwersalnego odczucia, jakie towarzyszy nam wszystkim - potrzeby przynależności do grupy - stwierdza.

Przedstawiciele CDP RED na Facebooku poruszyli ponadto temat muzyki w Cyberpunku 2077. W odpowiedzi na pytanie jednego z fanów napisali: "łączymy "cyber" z "punkiem". To dwa filary naszego muzycznego kierunku. "Cyber" skupia się na dźwiękowej strukturze ścieżki - nasza paleta dźwięków jest surowa, brudna, zsyntezowana, czasem nawet futurystyczna. W "punku" ponad wszystko chodzi o nastawienie muzyczne - rebelianckie, z ikrą, impulsywne".

Cyberpunk 2077 nie będzie ograniczony do jednego gatunku muzycznego. Twórcy gry chcą czerpać z różnych stylów, by stworzyć niepowtarzalną mieszankę, która będzie stanowiła uzupełnienie opowiadanej historii.

Cyberpunk 2077 różni się obecnie od wersji pokazywanej w sierpniu 2018
Fan stworzył klawiaturę specjalnie do gry w Wiedźmina 3
W Wiedźminie 3 są jeszcze zagadki czekające na odkrycie
CD Projekt RED zbroi się przed premierą Cyberpunka 2077 - poszukiwany menedżer koordynujący wydawanie gier
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.