News

Szef Take-Two nie oczekuje sprzedaży Red Dead Redemption 2 na poziomie GTA V

Małgorzata Trzyna, 03.07.2018 13:57 3

Grand Theft Auto V, mimo, że premierę miało w 2015 roku, ciągle zajmuje wysokie miejsca na listach najlepiej sprzedających się gier.

Red Dead Redemption 2 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Take-Two nie spodziewa się jednak powtórzenia sukcesu GTA V, które znalazło blisko 100 milionów nabywców (popularnością ustępując tylko takim tytułom, jak Tetris i Minecraft).

- Trudno oczekiwać, że cokolwiek przebije sukces najbardziej dochodowego produktu wszechczasów - powiedział szef Take-Two, Strauss Zelnick, w rozmowie z GamesIndustry.biz. - Nie sądzę, by były to realistyczne oczekiwania. Mamy nadzieję i wierzymy, że Red Dead Redemption 2 będzie nadzwyczajnym dziełem i że poradzi sobie fantastycznie. Poza tym nie mogę powiedzieć nic - sądzę, że nikt nie może. Musimy wydać grę i przekonać się, co myślą odbiorcy. Arogancja to wróg ciągu sukcesów. Nie jesteśmy całkowicie pewni sukcesu i nie możemy ogłaszać zwycięstwa póki go nie osiągniemy. Mamy bardzo silnych, sprytnych i zdolnych konkurentów, którzy oferują swoje produkty i chcemy z nimi wygrać - a to oznacza, że musimy pracować ciężej niż oni.

Pierwsza część Red Dead Redemption sprzedała się w liczbie 15 milionów egzemplarzy. Red Dead Redemption 2 trafi na konsole 26 października. Wersji na PC nie zapowiedziano, ale o tym, że jest w planach, wskazywały informacje na profilu LinkedIn jednego z programistów.

najnowsze