Fanowski remake RTS The Battle for Middle-Earth - Reforged na nowym teaser-trailerze

Małgorzata Trzyna
2018/07/03 15:20
4
0

Serwery The Battle for Middle-Earth zostały wyłączone w 2010 roku, ale fani postanowili odtworzyć grę na Unreal Engine 4.

Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth to strategia czasu rzeczywistego, w której kierujemy frakcjami stojącymi po różnych stronach konfliktu, gdzie prócz standardowych jednostek możemy wykorzystywać takich bohaterów, jak Gandalf, Aragorn czy Gollum. Serwery zostały wyłączone w 2010 roku, gdy wygasła licencja EA na Lord of the Rings (przejęło ją Warner Bros.), ale fani postanowili odtworzyć ten tytuł i przygotować LotR: The Battle for Middle-Earth: Reforged na Unreal Engine 4. Jest to remake z paroma usprawnieniami - efektami wizualnymi, wyższą liczbą klatek na sekundę czy wsparciem dla 4K. Konwersja skupi się na trybie wieloosobowym, ale może w przyszłości grupa opracuje także kampanię. Co z kwestią licencji? Na to pytanie odpowiada BFME: Reforged Team:

GramTV przedstawia:

- Tak, martwimy się nieco, jeśli chodzi o Warner Bros. i ich ewentualną reakcję. Jednakże mamy wiele przykładów niekomercyjnych projektów związanych z Total War, Skyrim czy różnymi silnikami. Mamy pewną przewagę: Unreal Engine 4 jest darmowy dla niekomercyjnych projektów, więc wszyscy będą mogli grać za darmo. Nie szkodzimy w ten sposób biznesowi Warner Bros, BFME jest strategią, RTS-em, a Warner nie zajmuje się grami strategicznymi. Nawet jeśli nas poproszą o zaprzestanie prac nad projektem, dołożymy starań, żeby go zrealizować, może sami opracują tę grę, gdy przekonają się, jak wiele osób jest zainteresowanych.

Wersja beta prawdopodobnie zostanie udostępniona na początku przyszłego roku. Więcej szczegółów można znaleźć na ModDB.com.

Fanowski remake RTS The Battle for Middle-Earth - Reforged na nowym teaser-trailerze

Komentarze
4
vonYoYo
Gramowicz
03/07/2018 20:01

A kiedy Total War: Middle-Earth ???? Brałbym w ciemno :D .

Blackhand
Gramowicz
03/07/2018 19:32

Pewnie jak tylko projekt zacznie nabierać rumieńców, dostaną C&D, a jak to nie zadziała, to pojawią się krawaciarze z pozwami i tyle będzie z moda/gry (tak, jak było z tym remake Tomb Raidera pierwszego i modem Xel'Naga's Vengeance do C&C: Generals).

Usunięty
Usunięty
03/07/2018 18:03

Wygląda świetnie. Pamiętam że TBfME bardzo mi się podobało, więc z chęcią przytuliłbym ten remake. 
Trwa Wczytywanie