News

Amy Hennig odeszła z Electronic Arts na początku roku

Patryk Purczyński, 28.06.2018 19:56 2

Długo było to trzymane w tajemnicy, ale Amy Hennig wreszcie przyznała, że nie pracuje już w EA. Jej grę w uniwersum Star Wars zawieszono w ub. roku.

- Nie robię nic związanego ze Star Wars - wyznała Amy Hennig, słynna scenarzystka, współodpowiedzialna za sukces m.in. serii Uncharted. Hennig dołączyła do Visceral Games niedługo po tym, jak Electronic Arts zapewniło sobie licencję na tworzenie gier w uniwersum Gwiezdnych wojen. W ubiegłym roku zapadła jednak decyzja o zamknięciu Visceral i wstrzymaniu prac nad wspomnianym projektem.

- Kto wie, co przyniesie przyszłość, ale na razie ten projekt został odstawiony na boczny tor - potwierdziła Hennig. - Wszyscy kochali ten projekt i chciałabym go jakoś wskrzesić, ale jest to skomplikowane - oznajmiła. Po ogłoszeniu decyzji o likwidacji Visceral Games Electronic Arts ogłosiło, że projekt przejmie EA Vancouver. Hennig nie ma z nim już jednak nic wspólnego, ponieważ - jak sama wyznała - od stycznia nie pracuje w EA.

- Nadal spotykam się z tymi ludźmi, postrzegam ich jako swoich przyjaciół. Stało się to jednak niezręczne, ponieważ nigdy nie miałam okazji ogłosić, że nie jestem już w EA. Na pewnym etapie ten bandaż trzeba było zerwać. Nie mam jednak nic do ogłoszenia. Po prostu poszłam do domu! Robię wiele rzeczy, pracuję nad różnymi rzeczami - dodała Hennig. Jedną ze sfer jej zainteresowań stał się przemysł gier VR.

najnowsze