News

Fortnite otrzyma wkrótce kampanię w Dolinie Samowitości, z nowym biomem

Małgorzata Trzyna, 24.06.2018 14:43 0

Kampania ma zostać udostępniona wkrótce po wypuszczeniu wersji 5.0., która zostanie wydana w przyszłym miesiącu.

Epic Games postanowiło podzielić się informacjami o pracach nad kampanią Ratowanie Świata w Fortnite. Już niebawem, tuż po wypuszczeniu gry w wersji 5.0, zostanie wydana Kampania Doliny Samowitości, w której przemierzymy pustynne części świata Fortnite, pełne ciekawych miejsc do zbadania. Dowiemy się, czy dr Vinderman był bohaterem, czy złoczyńcą, co się z nim stało, kim jest „prawdziwa Ray” i gdzie przebywa oraz czym tak naprawdę jest Burza i skąd się wzięła. W kampanii zobaczymy Larsa i jego zespół Wätę Staløwą, a także Dennisa, Penny i innych.

Twórcy wychodzą też naprzeciw oczekiwaniom graczy, którzy prosili o większą różnorodność misji i przeciwników. W ciągu kilku następnych miesięcy zostaną dodane co najmniej dwa zupełnie nowe typy wrogów. Wkrótce pojawi się natomiast potężniejszy wariant osłaniacza oraz jego nowy kumpel, Pożeracz.

Ekipa zapowiedziała również, że w wersji 5.0 powróci Hordobicie, czyli tryb, w którym gracze trafiają na mapę z gotową bazą i walczą z falami przeciwników, mając niewiele czasu na stworzenie broni, przygotowanie umocnień i pułapek.

Epic Games opracowało także wersję 1.0 funkcji zgłaszania graczy. Od przyszłego tygodnia będzie rozsyłać powiadomienia w grze, jeśli zostaną podjęte kroki przeciwko zgłoszonemu graczowi. Nie każde zgłoszenie będzie kończyć się karą, a kary będą obejmować najpierw ostrzeżenia, później coraz dłuższe wykluczenia z gry, aż po wykluczenie na stałe.

Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie Fortnite.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.