News

Fortnite otrzyma wkrótce kampanię w Dolinie Samowitości, z nowym biomem

Małgorzata Trzyna, 24.06.2018 14:43 0

Kampania ma zostać udostępniona wkrótce po wypuszczeniu wersji 5.0., która zostanie wydana w przyszłym miesiącu.

Epic Games postanowiło podzielić się informacjami o pracach nad kampanią Ratowanie Świata w Fortnite. Już niebawem, tuż po wypuszczeniu gry w wersji 5.0, zostanie wydana Kampania Doliny Samowitości, w której przemierzymy pustynne części świata Fortnite, pełne ciekawych miejsc do zbadania. Dowiemy się, czy dr Vinderman był bohaterem, czy złoczyńcą, co się z nim stało, kim jest „prawdziwa Ray” i gdzie przebywa oraz czym tak naprawdę jest Burza i skąd się wzięła. W kampanii zobaczymy Larsa i jego zespół Wätę Staløwą, a także Dennisa, Penny i innych.

Twórcy wychodzą też naprzeciw oczekiwaniom graczy, którzy prosili o większą różnorodność misji i przeciwników. W ciągu kilku następnych miesięcy zostaną dodane co najmniej dwa zupełnie nowe typy wrogów. Wkrótce pojawi się natomiast potężniejszy wariant osłaniacza oraz jego nowy kumpel, Pożeracz.

Ekipa zapowiedziała również, że w wersji 5.0 powróci Hordobicie, czyli tryb, w którym gracze trafiają na mapę z gotową bazą i walczą z falami przeciwników, mając niewiele czasu na stworzenie broni, przygotowanie umocnień i pułapek.

Epic Games opracowało także wersję 1.0 funkcji zgłaszania graczy. Od przyszłego tygodnia będzie rozsyłać powiadomienia w grze, jeśli zostaną podjęte kroki przeciwko zgłoszonemu graczowi. Nie każde zgłoszenie będzie kończyć się karą, a kary będą obejmować najpierw ostrzeżenia, później coraz dłuższe wykluczenia z gry, aż po wykluczenie na stałe.

Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie Fortnite.

najnowsze