Informacje

Bethesda pozywa Warner Bros. za wydanie Westworld - klona Fallout Shelter

... Małgorzata Trzyna

Westworld i Fallout Shelter są rażąco do siebie podobne.

Warner Bros. wydało grę opartą na serialu HBO Westworld - w tym tygodniu trafiła ona na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Szybko okazało się, że gra bardzo przypomina Fallout Shelter, toteż Bethesda postanowiła pozwać Warner Bros. Westworld "zostało zaprojektowane w taki sam lub bardzo podobny sposób, cechuje się takim samym stylem artystycznym, animacjami, funkcjami i posiada inne elementy zaczerpnięte z Fallout Shelter".

Za oba tytuły odpowiada Behaviour Interactive. Bethesda podkreśla, że Warner Bros. wynajęło to studio właśnie dlatego, że stworzyło Fallout Shelter. Oznacza to naruszenie warunków umowy z Bethesdą przez Behaviour Interactive - wykorzystanie dostępu do własności intelektualnej Bethesdy, w tym kodu chronionego prawami autorskimi, tajemnic handlowych i innych praw. Posiadanie gotowego kodu i innych elementów jako bazy dla gry Westworld pozwoliło skrócić czas prac i zredukować koszty.

W pozwie wyszczególniono rozmaite podobieństwa między grami. W Westworld pojawiły się nawet te same błędy, jakie były obecne w Fallout Shelter w czasie premiery. Jeden z nich powodował, że widok nie był wycentrowany i skupiony we właściwym miejscu tuż po uruchomieniu gry, co wskazuje, że Behaviour Interactive wykorzystało ten sam kod. Z pełną treścią pozwu można zapoznać się na stronie Polygon.com.

Bethesda pozywa Warner Bros. za wydanie Westworld - klona Fallout Shelter - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?