Informacje

Pokemon Go z opcją wymiany Pokemonami

... Katarzyna Dąbkowska

Nie obejdzie się jednak bez pewnych ograniczeń.

Pokemon Go z opcją wymiany Pokemonami - obrazek 1

Od początku gracze w Pokemon Go zwracali uwagę Niantic na brak jednej, ciekawej funkcjonalności. Jest nią możliwość wymieniania się Pokemonami. Od premiery gry minęło już sporo czasu, ale jej twórcy w końcu zdecydowali się na dodanie tej opcji do nowej wersji wspomnianego tytułu.

Niantic zapowiedziało, że w tym tygodniu pojawi się opcja Friends w najnowszej wersji gry. Aby dodać znajomego na listę, wystarczy wpisać jego unikalny kod trenera po wybraniu opcji dodania przyjaciela. Jeśli zaakceptuje – będziecie kumplami. Firma potwierdziła też, że gracze będą otrzymywać po zakręceniu kołem w PokeStopie specjalne prezenty. Nie będą mogli ich otworzyć, ale za to będą mogli nimi obdarować osobę znajdującą się na liście znajomych.

Poziom przyjaźni pomiędzy graczami będziemy mogli zwiększać codziennie. Gracz będzie mógł to zrobić między innymi poprzez wzięcie udziału w ataku na Gyma z kumplem czy obdarowaniu go wspomnianym prezentem. Podniesienie poziomu przyjaźni będzie możliwe raz dziennie na jednego przyjaciela. Będzie się to liczyło również przy opcji wymiany.

Wymiany będziemy mogli dokonywać z osobami, które są oddalone maksymalnie o 100 metrów. Co więcej, gracz musi być na 10 poziomie lub wyższym, by móc się wymieniać. Musi być również naszym przyjacielem. Wymiana niektórych Pokemonów może być również bardziej skomplikowana. Tyczy się to stworków legendarnych, Shiny czy tych, których nie mamy jeszcze na liście złapanych zwierzaków. Takich wymian będziemy mogli dokonywać jedynie z osobami na poziomie przyjaźni Great i Best Friend. Dodatkowo będą one od nas wymagały wpłacenia sporej ilości Stardustu.

Pokemon Go z opcją wymiany Pokemonami - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?