Premiera powieści Droga Szamana. Etap 1: Początek Wasilija Machanienko

Gram.pl, 20 czerwca 2018 14:00 1

Dziś debiutuje Droga Szamana. Etap 1: Początek, czyli pierwsza część popularnego w Rosji cyklu Wasilija Machanienko

Właśnie dziś naszych księgarń trafiła jedna z najlepszych serii LitRPG - Droga Szamana Wasilija Machanienki, wyjątkowa książka fantasy LitRPG pióra jednego z ojców gatunku.

"Barliona. Wirtualny świat pełen potworów, walk, przygód, tajemnic i graczy spragnionych tego, co w prawdziwym życiu niedostępne: elfów i magii, krasnoludów i gnomów, smoków i księżniczek oraz niezapomnianych konfrontacji.

Gracze Barliony pozostają online całymi miesiącami; zamknięci w podtrzymujących funkcje życiowe kapsułach, nie wracają do realu, ścigając się z innymi w levelowaniu postaci i zdobywaniu kolejnych osiągnięć. W Barlionie prawie wszystko jest dozwolone, a gracze nie odczuwają bólu i cierpienia. Tak działają filtry doznań: każdy cios, potknięcie, rana odbierane są przez graczy tak, jakby rozgrywały się na ekranie monitora: zupełnie bez bólu.

Ale od każdej zasady są wyjątki. Istnieje grupa graczy, dla których Barliona zamieniła się w piekło. To przestępcy, zesłani tam w ramach odbywania kary – ich filtry doznań są wyłączone. Odczuwają wszystko tak, jak w najprawdziwszym realu.

Główny bohater został skazany na osiem lat więzienia za nieumyślnie popełnione przestępstwo. W ramach kary osadzono go w jednej z barliońskich kopalni i przydzielono mu postać Szamana, jedną z najmniej popularnych klas. Ma wyzerowane statystyki. Nie zna reguł dotyczączych życia więźniów – ich świat w Barlionie wygląda zgoła inaczej niż świat wolnych graczy.

Czy uda mu się przetrwać? Czy poradzi sobie z panującymi w wirtualnych więzieniach złem i przemocą? O tym przeczytacie w bestsellerowej powieści LitRPG Wasilija Machanienki: Droga Szamana. Etap 1: Początek."

Czym jest owo tajemnicze LitRPG?

To podgatunek science fiction i fantasy, w który przygody bohaterów toczą się w wirtualnym świecie gier online. Książki LitRPG łączą tradycyjną narrację powieściową z elementami znanymi z gier (wykonywanie zadań, zdobywanie osiągnięć itd.), wykorzystując ich interaktywny język np. specyficzne komunikaty.

Mortal Royale dziś debiutuje na Steam w Early Access
Co by było, gdyby Cthulhu dostał pracę w biurze? - premierowy zwiastun Godly Corp
Kingdom Hearts III - pełna wersja pojawiła się w sprzedaży na miesiąc przed premierą
Book of Demons opuszcza fazę Wczesnego Dostępu
najnowsze