Zbliża się finał 10. ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

gram.pl
2018/05/22 16:05
0
0

Studenci z całej Polski zaprezentują autorskie prototypy gier komputerowych i środowisk wirtualnych.

Zbliża się finał 10. ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Zbliża się finał 10. ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, organizowanego przez Politechnikę Łódzką. To unikatowe w Polsce forum łączy wykładowców, studentów, uczniów szkół i firmy związane z branżą kreatywną. Studenci z całej Polski zaprezentują oryginalne pomysły na gry komputerowe i środowiska wirtualnej rzeczywistości. Będzie to okazja, by spotkać się z liderami, programistami, grafikami, projektantami poziomów, ale również artystami koncepcyjnymi, muzykami, dźwiękowcami i projektantami interfejsów. Jurorzy ocenią, w jakim stopniu uczestnikom udało się wypełnić role i kompetencje niezbędne do stworzenia prototypu projektu.

Tegoroczna edycja konkursu została rozszerzona do siedmiu ścieżek: Game Design, Game Development, Mobile Games, Virtual Environment, Game Graphics Concept, Game Review oraz Show Your Project. Podobnie jak w poprzednich latach, nad ścieżkami dotyczącymi gier oraz rzeczywistości wirtualnej, opiekę sprawuje Instytut Informatyki Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Ścieżka Game Graphics Concept organizowana jest przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, z kolei ścieżkę Game Review organizuje Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego.

GramTV przedstawia:

Zaplanowano także dwie konferencje naukowe towarzyszące wydarzeniu: Conference On Game Innovations obejmująca tematykę wskazaną przez program sektorowy GAMEINN, oraz konferencja TEWI (Technologia Edukacja Wiedza Innowacja) mająca na celu wymianę doświadczeń oraz transfer wiedzy między ośrodkami naukowymi a przemysłem. Jest to okazja dla firm, by zapoznać się z kompetencjami uczelni. Wydarzenia te pozwolą także zwiększyć potencjał oraz innowacyjność polskich producentów gier oraz twórców wirtualnych środowisk na arenie globalnej.

10. finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2018 w "EC1 Łódź Miasto Kultury" przy ulicy Targowej 1/3 w Łodzi. Zainteresowanych zapraszamy na gry.it.p.lodz.pl.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!