Felieton

303 Squadron: Battle of Britain – gra o Dywizjonie 303 z datą premiery

Katarzyna Dąbkowska, 10 maja 2018 13:32 0

Produkcja pojawi się również na trzech konsolach.

303 Squadron: Battle of Britain otrzymało w końcu datę premiery. Poznańskie studio Atomic Jelly potwierdziło, że produkcja trafi do programu wczesnego dostępu na Steam już niedługo, bo 24 maja.

– Zakończona w styczniu tego roku kampania na platformie Kickstarter, potwierdziła, iż społeczność czeka na naszą produkcję. Stale rosnąca liczba fanów na kanałach społecznościowych, liczne recenzje i wywiady, a także filmiki relacjonujące przebieg gry od popularnych graczy na platformie YouTube. To zdecydowanie najlepsze dowody popularności tej produkcji – powiedział Maciej Miąsik, wiceprezes Movie Games odpowiedzialnego za wydanie gry.

To jednak nie wszystko. Twórcy zapowiedzieli również oficjalnie, że tytuł ten nie pojawi się wyłącznie na PC, ale także na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

– W obliczu bardzo dużego zainteresowania tytułem już na tym etapie Movie Games podjęło decyzję o wydaniu gry również na inne platformy. Jednym z dodatkowych celów kampanii Kickstarter była właśnie wersja 303 Squadron: Battle of Britain na konsole. Cieszymy się, że możemy dostarczyć wspierającej nas społeczności taką formę rozrywki, która stanowi bezpośrednią odpowiedź na ich potrzeby i oczekiwania – powiedział Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Zapowiedziano Car Wash Simulator - symulator myjni samochodowej polskiego studia 1Z Games
Tainted Grail: The Fall of Avalon - polska gra planszowa hitem na Kickstarterze
Cooking Simulator - polski symulator zrobi Gordona Ramsaya z każdego fajtłapy w kuchni
The Beast Inside doczeka się wydania na PlayStation 4 i Xboksie One
najnowsze