Felieton

Nadchodzi The Last DeadEnd - przygodówka z elementami FPS i horroru

Małgorzata Trzyna, 30 kwietnia 2018 13:40 0

W grze przeniesiemy się do Azerbejdżanu - kraju ognia i czcicieli ognia. Inspiracją dla twórców były książki Dana Browna.

1 maja 2018 ukaże się The Last DeadEnd od studia AzDimension - przygodówka z elementami FPS i horroru. W grze przeniesiemy się do Starego Miasta (najstarszej części Baku) w Azerbejdżanie, którego początki sięgają XII wieku (niektórzy badacze utrzymują, że nawet VII), gdzie znajdują się takie budowle, jak kompleks pałacowy szachów Szyrwanu i baszta Dziewicza. Zobaczymy m.in. zatopioną fortecę, starożytny pałac, pradawne ruiny itp.

W grze Azerbejdżan jest krajem ognia i czcicieli ognia. To właśnie tam narodziła się starożytna religia Wschodu - Zaratusztrianizm. Inspiracją dla twórców były książki amerykańskiego pisarza, Dana Browna, na bazie których powstał główny bohater i niektóre motywy.

W The Last DeadEnd wcielamy się w młodego naukowca-lingwistę imieniem Farhad, który powraca do swego kraju ze Stanów Zjednoczonych, by pomóc nakręcić film dla międzynarodowej telewizji. Bohater zostaje świadkiem dziwnych wydarzeń mających związek z Zaratusztrianizmem i postanawia zbadać ich przyczyny. Podczas rozgrywki zmierzymy się z szeregowymi przeciwnikami oraz potężnymi bossami inspirowanymi lokalnymi legendami. Nie zabraknie też encyklopedii, z której dowiemy się różnych ciekawostek o obiektach historycznych, postaciach, symbolach itp.

Redeemer: Enhanced Edition z datą premiery na PC i konsolach
S.W.I.N.E. HD Remaster trafi na PC w maju
Ujawniono oficjalne wymagania sprzętowe A Plague Tale: Innocence na PC
Inspirowany klasykami z lat 90. horror Daymare: 1998 zadebiutuje tego lata na PC
najnowsze