Zapowiedziano Eastward – przygodowe RPG utrzymane w stylu japońskich animacji z końca XX wieku

LM
2018/04/28 14:44
1
0

Tytuł zmierza na PC Windows i Mac.

Firma Chucklefish ujawniła najnowszy projekt zlokalizowanego w Szanghaju, niewielkiego studia Pixpil. Jest nim przygodowe RPG Eastward, które pixelartową stylistyką nawiązuje do japońskich animacji z lat 90. XX wieku. Osadzona w realiach science-fiction produkcja charakteryzuje się dużym naciskiem na poznawanie wykreowanej opowieści, ale nie zabraknie w niej również typowych dla RPG elementów jak walka z przeciwnikami czy interakcje z postaciami niezależnymi.

Eastward przeniesie nas do niezbyt odległej przeszłości, gdzie ludzka populacja kurczy się w zastraszającym tempie, a nasz gatunek stoi na skraju wyginięcia. W toku rozgrywki wcielimy się w górnika o imieniu John, który podczas swojej pracy poznaje tajemniczą kobietę. Nowa znajomość kończy się dla naszego protagonisty wygnaniem z wioski, a on sam przemierza niebezpieczny świat wraz ze swoją towarzyszką.

GramTV przedstawia:

Tytuł opracowano na autorskim silniku graficznym studia Pixpil, a skomponowanie ścieżki dźwiękowej do Eastward powierzono Joelowi Corelitzowi, który na koncie ma soundtracki do takich tytułów jak Hohokum, The Unfinished Swan & The Tomorrow Children czy Gorogoa. Efektami dźwiękowymi w zapowiedzianym RPG-u zajęło się irlandzkie Hyperduck Soundworks.

Tytuł zmierza na PC z systemem Windows i Mac, a jego data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Zapowiedziano Eastward – przygodowe RPG utrzymane w stylu japońskich animacji z końca XX wieku

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
28/04/2018 20:02

Stylistyka gry wygląda bardzo ciekawie.