Piłka nożna w VR - nadchodzi Turbo Soccer VR z Kamilem Grosickim

Małgorzata Trzyna
2018/04/27 13:54
0
0

W Turbo Soccer VR można przenieść się na wirtualny stadion i wcielić się w jednego z zawodników, który strzela, podaje lub broni bramki.

Studio Dodo4Story Games pracuje nad Turbo Soccer VR - grą dedykowaną zestawom wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, składających się z gogli i bezprzewodowych kontrolerów na stopy i dłonie. Po założeniu gogli VR gracz przenosi się na wirtualne boisko i obserwuje akcję z perspektywy zawodnika, by strzelać, podawać lub bronić drużyny przed stratą bramki. Akcelerometr, żyroskop i dwa czujniki laserowe pozwalają precyzyjnie kopać piłkę i odbijać strzały oraz obracać się i rozglądać po cyfrowej murawie. Gra oferuje szereg trybów zabawy: strzelecki (z coraz trudniejszymi wyzwaniami), napastnika (gdzie nasze zadanie polega na mijaniu obrońców i wykańczaniu akcji), bramkarza czy tryb turniejowy, w którym mierzymy się z reprezentacjami z całego świata i walczymy o puchar.

Jednym z zawodników Turbo Soccer VR jest Kamil Grosicki - czołowy piłkarz reprezentacji Polski i angielskiego klubu Hull City A.F.C.

GramTV przedstawia:

- Pierwszy kontakt z Turbo Soccer VR zrobił na mnie duże wrażenie - opowiada Kamil Grosicki. - Założyłem gogle i nagle znalazłem się na stadionie. A gdy już przyzwyczaiłem się do tego, co mnie otacza, udało się zdobyć kilka ładnych bramek.

Turbo Soccer VR trafi wkrótce na PC. W planach jest także wydanie Turbo Soccer, czyli mobilnej wersji gry na platformy iOS i Android.

Piłka nożna w VR - nadchodzi Turbo Soccer VR z Kamilem Grosickim

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!