Felieton

Overload z datą premiery na PC

LM, 24 kwietnia 2018 12:20 0

Tytuł dostępny jest w usłudze Steam Early Access od 13 marca 2017 roku.

Deweloperzy ze studia Revival Productions podzielili się z nami najnowszym zwiastunem gry Overload, jednocześnie ujawniając datę premiery finalnej wersji produkcji na PC i okienko wydawnicze dla edycji konsolowych. Tym samym dowiedzieliśmy się, że sfinansowana na Kickstarterze strzelanka FPP w klimatach science-fiction opuści Wczesny Dostęp dokładnie 31 maja. Finalna wersja obok szeregu poprawek i usprawnień zaoferuje nam także możliwość sieciowej rywalizacji i tryb wyzwań, a wkrótce po premierze także edytor poziomów na PC.

Nowinki w Overload skłoniły twórców do przesunięcia daty premiery konsolowego wydania gry, gdyż uruchomienie trybu multiplayer na wszystkich dedykowanych platformach jednocześnie jest zbyt dużym wyzwaniem dla niewielkiego zespołu deweloperów. Nie wskazano konkretnej daty premiery Overload na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale nastąpi ona w trzecim kwartale tego roku. Jeśli jesteście zainteresowani tytułem, ale nie chcecie testować go we Wczesnym Dostępie, to pod tym adresem znajdziecie wersję demonstracyjną Overload na Steam.

Overload to duchowy spadkobierca serii Descent zrealizowany w popularnej w latach 90. XX wieku koncepcji 6DoF. W toku rozgrywki przemierzamy kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów, walcząc z różnorodnymi oponentami. Obok kampanii dla pojedynczego gracza tytuł zaoferuje także możliwość rywalizacji z innymi graczami w trybie multiplayer.

Liczba graczy karcianki Artifact maleje w zastraszającym tempie
Mutant Year Zero: Road to Eden – prezentacja DLC Stalker Trials na godzinnym streamie
Dungeons 3 niespodziewanie otrzymało An Unexpected DLC
Reżyser gry Bayonetta 2 odchodzi z PlatinumGames po 13 latach pracy
najnowsze