Informacje

God of War największym debiutem na PS4? Analityk nie ma wątpliwości

...

Dziś nastąpiła premiera God of Wara. Pierwsze statystyki sprzedaży pojawią się co prawda najwcześniej za kilka dni, ale optymizmu już teraz nie brakuje.

God of War największym debiutem na PS4? Analityk nie ma wątpliwości - obrazek 1

Żadna inna gra powstała wyłącznie na PS4 nie zaliczyła równie udanego debiutu co God of War - przekonuje Mat Piscatella, analityk NPD. Sony nie podało jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży, bo i nie miało jak tego zrobić - premiera nowego rozdziału przygód Kratosa odbyła się bowiem właśnie dzisiaj. "Jestem przekonany, że God of War okaże się największym ekskluzywnym debiutem na PS4. Pozostaje jedynie pytanie o to, jaki jest maksymalny potencjał gier opartych przede wszystkim na fabule i bez usług. Nie widziałem takiego tytułu ocenionego tak wysoko od lat, więc to wyznaczy nowy standard" - pisze Piscatella na Twitterze.

Faktycznie, oceny God of Wara są wyjątkowo wysokie - obecna średnia w serwisie Metacritic wynosi 95/100. Cory Barlog nie mógł powstrzymać łez wzruszenia widząc tak gorące przyjęcie gry przez media. Oczekiwanie, że w parze z jakością pójdzie również świetna sprzedaż, wydaje się zatem uzasadnione, tym bardziej, że marka ma już ugruntowaną pozycję na rynku.

Zachęcamy także oczywiście do lektury naszej recenzji God of Wara na PS4.

God of War największym debiutem na PS4? Analityk nie ma wątpliwości - obrazek 2