Need for Speed bez aberracji chromatycznej dzięki nowej modyfikacji

LM
2018/04/08 19:01
5
0

Modder usunął z gry też większość efektów, które nadawały jej filmowy charakter.

Need for Speed bez aberracji chromatycznej dzięki nowej modyfikacji

Modder kryjący się za pseudonimem GrosRelou udostępnił w sieci najnowszą modyfikację poświęconą wydanej w marcu 2016 roku na PC grze Need for Speed od studia Ghost Games. Za jej sprawą możemy pozbyć się szeregu irytujących efektów wizualnych narzuconych nam przez twórców bez stosownej opcji w ustawieniach aplikacji, które pozwoliłyby na ich wyłączenie. Mowa tu m.in. o aberracji chromatycznej, ale też nadających grze nieco filmowy charakter przyciemnieniach krawędzi ekranu. Warto zaznaczyć, że po instalacji modyfikacji pozbędziemy się jednocześnie rozmaitych efektów związanych z mgłą czy opadami deszczu, co dla niektórych użytkowników może być niezbyt pożądanym działaniem.

Zainteresowani modyfikacją No Fog No Filmic Effects No Rain Lens powinni udać się pod ten adres, gdzie znajdą wszelkie niezbędne pliki. Mod do prawidłowego działania i instalacji wymaga narzędzia Frosty Mod Manager, którego najnowszą wersję znajdziecie tutaj.

GramTV przedstawia:

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
09/04/2018 16:20

Kiedyś odpalało się grę na maxa i miało się możliwie najlepszą grafikę, teraz nawymyślali jakieś rozmazania czy właśnie aberrację chromatyczną i człowiek musi siedzieć w opcjach i grzebać co zamiast polepszać to pogarsza obraz. Swoją drogą rozmazanie jeszcze rozumiem, konsolowe rozwiązanie dla ukrycia braku klatek, ale ta cała aberracja chromatyczna jedyne co robi to powoduje że znikają wszystkie drobne szczegóły, co to w ogóle za debilny efekt?

dariuszp
Gramowicz
09/04/2018 16:09

To jest do tego nowego NFS Paywall?

Headbangerr
Gramowicz
09/04/2018 11:52
Ja nie rozumiem dlaczego deweloperzy upierają się na symulowanie wad optycznych (flara, aberracja chromatyczna) w grach, nie pozwalając ich wyłączyć w opcjach.

Bo bardzo dobrze maskują niedoskonałości silnika graficznego ;) Po wyłączeniu całego tego dziadostwa zwykle widać jak na dłoni, gdzie jest kiepsko ;)  

fenr1r
Gramowicz
08/04/2018 22:17
2 godziny temu, Shu napisał:

Po co to, bo nie rozumiem? Czemu ktoś chciałby się pozbyć tych efektów?

Bo nie każdemu odpowiadają? Ja nie rozumiem dlaczego deweloperzy upierają się na symulowanie wad optycznych (flara, aberracja chromatyczna) w grach, nie pozwalając ich wyłączyć w opcjach.

Shu
Gramowicz
08/04/2018 20:11

Po co to, bo nie rozumiem? Czemu ktoś chciałby się pozbyć tych efektów?