Informacje

Mobilny Fortnite jest wart fortunę. 15 milionów dolarów w mniej niż miesiąc

...

Wydatki graczy w mobilnej wersji hitu Fortnite to istne szaleństwo. W kwietniu przekraczają one półtora miliona dolarów dziennie.

Mobilny Fortnite jest wart fortunę. 15 milionów dolarów w mniej niż miesiąc - obrazek 1

Ten kto wpadł na pomysł przeniesienia Fortnite'a na urządzenia przenośne, miał swój dobry dzień. Gra cieszy się tam, podobnie zresztą jak na maszynach stacjonarnych, ogromną popularnością. O jej skali świadczą wyliczenia Sensor Towera, zgodnie z którymi od 15 marca fani tytułu wydali już przeszło 15 milionów dolarów. Początkowo rozchody graczy utrzymywały się na stosunkowo niskim poziomie, ale ogromny skok nastąpił w momencie, gdy tytuł stał się ogólnodostępny (do końca marca do rozgrywki można było przystąpić tylko dzięki otrzymanemu zaproszeniu).

Mobilny Fortnite jest wart fortunę. 15 milionów dolarów w mniej niż miesiąc - obrazek 2

"Jeśli dotychczasowa forma na App Store jest jakimkolwiek wykładnikiem, gra z łatwością osiągnie przychody rzędu 3 milionów dolarów dziennie, gdy tylko społeczność na Androidzie rozrośnie się do zbliżonych rozmiarów co ta na iOS" - pisze Sensor Tower w raporcie. "To potencjalnie dopiero początek dla czegoś, co zaczęło jako niespodziewana premiera, a już teraz osiągnęło jeden z największych sukcesów w historii gier mobilnych".

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Fortnite zadebiutuje na Androidzie. Epic Games wspomniało jedynie, że powinno to nastąpić za kilka miesięcy. Tymczasem w ostatnich siedmiu dniach wydatki poczynione w grze przez użytkowników ze Stanów Zjednoczonych były większe niż w przypadku takich hitów, jak Candy Crush Saga, Clash of Clans i Pokemon Go.

Mobilny Fortnite jest wart fortunę. 15 milionów dolarów w mniej niż miesiąc - obrazek 3

Mobilny Fortnite jest wart fortunę. 15 milionów dolarów w mniej niż miesiąc - obrazek 4

Najnowsze
Lubisz nas?