Informacje

Microsoft pracuje nad nowymi funkcjonalnościami Xboksa One

... Katarzyna Dąbkowska

Opowiedział o nich w pierwszym odcinku programy Inside Xbox.

Microsoft pracuje nad nowymi funkcjonalnościami Xboksa One - obrazek 1

Microsoft chyba pozazdrościł Nintendo ich Directów i postanowił uruchomić własną serię materiałów wideo, w których będzie przekazywał fanom najważniejsze informacje o tym, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Pełen zapis pierwszego odcinka możecie obejrzeć poniżej (uwaga, trwa prawie dwie godziny), ale poniżej zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące przyszłych aktualizacji konsoli.

Czego możemy spodziewać się w naszych Xboksach wiosną tego roku?

  • Funkcjonalności AMD Radeon FreeSync dla Xboksów One S i One X. Dziękie tej technologii kompatybilny z nią monitor będzie dostosowywał częstotliwość odświeżania do tego, co aktualnie dostarcza mu Xbox, dzięki czemu znikną problemy z rwaniem ekraniu i przycięciami.
  • Dodana zostanie funkcja „Udostępnij na Twitterze”, dzięki której będziemy mogli szybko wrzucać tam złapane screeny z gier czy fragmenty rozgrywki. Dostępne do tej pory wysyłanie na Microsoft OneDrive było, delikatnie ujmując, męczące. Teraz będziemy mogli szybciej dzielić się ze znajomymi fajnymi ujęciami.
  • Wsparcie dla technologii Auto Low Latency Mode w telewizorach z 2018 roku. Dzięki niej telewizor będzie dostawał informację od Xboksa co aktualnie się dzieje i dostosowywał swoje ustawienia. Przykładowo: uruchamiając grę telewizor wyłączy wszystkie systemy polepszania i wygładzania obrazu tak, aby zaoferować nam jak najniższe opóźnienie obrazu, zaś kiedy włączymy Netfliksa czy film na Blu-Rayu 4K, to wtedy uruchomi je ponownie, abyśmy cieszyli się jak najlepszą jakością obrazu.
  • Przeglądarka Microsoft Edge na Xbox One zostanie zaktualizowana i będzie bardziej przypominać wersję z Windowsa 10. Dostaniemy między innymi możliwość pobierania i wysyłania plików wideo i zdjęć.
  • Transmisje na Mixerze zostaną wzbogacone o możliwość dzielenia się padem online. Co to znaczy w praktyce? Streamując grę do sieci będziemy mogli przekazać kontrolę nad nią któremuś z widzów. Osoby oglądające na PC będą miały możliwość sterowania wirtualnymi przyciskami wyświetlanymi na ekranie lub też będą mogły podpiąć pada do swojego peceta i sterować w ten sposób.

Wszystkie te funkcje zostaną dodane do Xboksów w darmowej aktualizacji, które zadebiutuje jeszcze wiosną tego roku.

Microsoft pracuje nad nowymi funkcjonalnościami Xboksa One - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?