Informacje

Fortnite na Xbox One z rozgrywką międzyplatfromową

... Katarzyna Dąbkowska

Co na to Sony? Pewnie to co zawsze, czyli nic.

Fortnite na Xbox One z rozgrywką międzyplatfromową - obrazek 1

Epic Games poinformowało, że już niedługo posiadacze Xboksów One będą mogli grać w Fortnite z osobami bawiącymi się na innych platformach. Sony wydaje się być dalej nieugięte i nie chce słyszeć o jakiejkolwiek formie wspólnej zabawy między konkurencyjnymi platformami.

Najpierw był Minecraft, którego najnowsza aktualizacja pozwala na wspólną zabawę osobom grającym na pecetach, smartfonach, Xboksach One oraz hybrydowych Nintendo Switch. Potem dołączyło do niego Rocket League, w którym switchowcy, xboksowcy i pecetowcy rozgrywają wspólne mecze. Teraz, choć bez Switcha na tę chwilę, do tego grona dołączy Fortnite.

Już niedługo będziemy mogli zapomnieć o Fortnite w wersjach na różne platformy i po prostu grać w jedno Fortnite. Xbox One, PC, Mac, iPhone i iPad oraz w bliskiej przyszłości Android - nieważne na czym będziecie grać w danej chwili, zawsze będziecie mieli dostęp do swojej postaci, całego postępu oraz wszystkich dokonanych zakupów. Choć nie mamy jeszcze pojęcia jak to będzie wyglądało, to będziecie też mogli z poziomu iPhone’a grać z kimś na PC czy Xboksie.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam ogromny szacun do Microsoftu za ich otwartość i próby zrobienia czegoś fajnego dla graczy. Trzymam kciuki za to, aby międzyplatformowa rozgrywka w niedalekiej przyszłości była standardem, a nie wielkim wydarzeniem, o którym piszą media growe (w tym Gram.pl).

Fortnite na Xbox One z rozgrywką międzyplatfromową - obrazek 2

Najnowsze

Warface - szybki sukces na PS4

0
Patryk Purczyński

W ubiegłym tygodniu strzelanka Warface stała się dostępna na PS4. Mimo, że gra ma już swoje lata, nie umknęła uwadze właścicieli konsoli Sony.

Czytaj dalej 
Lubisz nas?