1979 Revolution: Black Friday - gra o islamskiej rewolucji pojawi się wiosną tego roku na PS4 i XOne

Katarzyna Dąbkowska
2018/03/09 09:38
1
0

Tytuł ten jest już dostępny na PC i urządzeniach mobilnych z iOS.

1979 Revolution: Black Friday - gra o islamskiej rewolucji pojawi się wiosną tego roku na PS4 i XOne

1979 Revolution: Black Friday zostało wydane dwa lata temu na PC i urządzenia mobilne z iOS. Dopiero teraz jednak twórcy potwierdzili, że produkcja będzie dostępna na PlayStation 4 i Xboksie One. Nie zdradzili jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak podali do wiadomości, że gra zadebiutuje jeszcze tej wiosny. Poniżej możecie zobaczyć nowy zwiastun.

1979 Revolution: Black Friday jest interaktywnym dramatem opartym na wyborach gracza. Produkcja przenosi nas na ulice Teheranu w roku 1978. Naszym bohaterem jest Reza Shirazi, młody fotoreporter, który wraca do domu, aby znaleźć ludzi protestujących przeciwko rządzącemu królowi i uchwycić emocje związane z rewolucją na kliszy. Podczas rozgrywki będziemy musieli podejmować wiele bardzo trudnych decyzji, które zaważą później na zdrowiu i życiu innych postaci, jakie będziemy spotykać na swojej drodze.

GramTV przedstawia:

Co ciekawe, 1979 Revolution: Black Friday zostało napisane i wyreżyserowane przez Navida Khonsariego, weterana branży gier, który pracował między innymi nad takimi produkcjami jak GTA: Vice City, Alan Wake i Resident Evil 7. Khonsari dorastał w Iranie, ale po rewolucji wyjechał wraz z rodziną. Uważany jest przez irańskich urzędników za szpiega. Sama gra nie pojawiła się na sklepowych półkach w tym kraju.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
09/03/2018 11:39

Zobaczymy teraz, na ile sprawnie to zrealizują. Sam pomysł brzmi jak scenariusz idealny na grę Quantic Dream lub Dontnod Entertainment, ale niech inni też pokażą, co potrafią. Takich gier nigdy za wiele.