Informacje

Ubisoft jest bardzo zadowolony ze współpracy z Nintendo

... Katarzyna Dąbkowska

Ubisoft i Nintendo będą w przyszłości tworzyć wspólne projekty. Szczegółów jednak nie podano.

Ubisoft jest bardzo zadowolony ze współpracy z Nintendo - obrazek 1

Podczas spotkania z inwestorami Ubisoftu dyrektor generalny Yves Guillemot i dyrektor finansowy Alain Martinez opowiadali między innymi o polityce firmy względem nowej konsoli Nintendo. Jak stwierdzili, Nintendo Switch to sprzęt, w który z pewnością Ubisoft będzie chciał inwestować w przyszłości.

Martinez wspomniał, że Ubisoft jest "bardzo zadowolony" z gry Mario+Rabbids Kingdom Battle, która była najlepiej sprzedającą się produkcją zewnętrznego wydawcy na Switcha w 2017 roku. Nazwał swoją firmę liderem wśród zewnętrznych deweloperów gier na konsolę Nintendo. Powiedział przy tym, że popularność nowej gry przełoży się z pewnością na jej długotrwałą sprzedaż. Co więcej, Ubisoft ma w planach nawiązanie długiej, ponad 10-letniej współpracy z Nintendo.

Guillemot potwierdził również w Q&A, że współpraca obu firm wciąż się zacieśnia, a Ubisoft cieszy się wielkim sukcesem zarówno Mario+Rabbids Kingdom Battle jak i Just Dance, które radzi sobie na Switchu doskonale. W przyszłości firmy mają zamiar tworzyć jeszcze wspólne projekty, ale aktualnie nie może zdradzać szczegółów na ten temat.

Ubisoft jest bardzo zadowolony ze współpracy z Nintendo - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?