Informacje

Cykl życia Nintendo Switch będzie dłuższy niż w przypadku innych konsol?

... Katarzyna Dąbkowska

Nintendo twierdzi, że Switch ma wiele funkcji, które pomogą w tym, by utrzymał się na rynku dłużej niż standardowe 5-6 lat.

Cykl życia Nintendo Switch będzie dłuższy niż w przypadku innych konsol? - obrazek 1

Nintendo Switch radzi sobie na rynku znakomicie. Konsola sprzedała się już prawie w 15 milionach egzemplarzy. Co więcej, Nintendo ma wciąż wiele planów związanych z tym sprzętem. W najnowszej sesji Q&A dla inwestorów Shigeru Miyamoto potwierdził, że Wielkie N zastanawia się nad tym, czy uda się im wydłużyć cykl życia konsoli.

Standardowy cykl życia konsoli to około 5-6 lat. Wtedy na rynku pojawiają się sprzęty zastępujące „staruszki”. Miyamoto twierdzi, że Switch ma wiele ciekawych funkcji (takich jak możliwość przenoszenia konsoli), których nie posiadają inne konsole. Stąd przypuszczenie, że Nintendo mogłoby się udać wydłużyć cykl życia tego urządzenia.

- Do tej pory cykl życia sprzętu trwał około pięć lub sześć lat, ale byłoby bardzo interesującym, gdybyśmy mogli przedłużyć ten okres, i myślę, że tego właśnie powinniście z niecierpliwością wyczekiwać – stwierdził Miyamoto.

Jeśli wierzyć słowom Shigeru, być może Switch utrzyma się na rynku dłużej niż do 2023 roku. Konsola została wydana w marcu minionego roku, a jej sprzedaż wciąż nie zwalnia. Co więcej, sprzęt pobił całościowe wyniki, jakie osiągnęło Wii U w zaledwie 10 miesięcy od swojej premiery. Wii U trafiło przy tym na rynek w 2012 roku, a w 2017 zakończono jego produkcję.

Cykl życia Nintendo Switch będzie dłuższy niż w przypadku innych konsol? - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?