Informacje

Downward Spiral: Horus Station zmierza na PC i PS4, premiera wiosną

... Małgorzata Trzyna

W grze zbadamy opuszczoną stację kosmiczną, a fabuła zostanie przedstawiona bez dialogów i bez scenek filmowych.

Niezależny zespół 3rd Eye Studios ogłosił, że Downward Spiral: Horus Station, inspirowane 2001: A Space Odyssey, Twin Peaks i There Will be Blood trafi wiosną na PS4 i PC. Gra będzie wspierać PlayStation VR, Oculus Touch, HTC Vive i Windows Mixed Reality.

W Downward Spiral: Horus Station trafimy do zagubionej stacji kosmicznej, porzuconej przez załogę. Rozwiązanie zagadki, co się stało, wymagać będzie sprytu, umiejętności logicznego myślenia oraz odpierania zagrożeń lub ich unikania. Wyposażenie stacji pomoże nam uporać się z przeciwnościami losu. Fabuła zostanie przedstawiona bez dialogów czy scenek filmowych. Gracze będą musieli pozbierać jej fragmenty przez obserwację i interpretowanie tego, co zobaczą.

W grze zostanie wprowadzony także innowacyjny system poruszania się w zerowej grawitacji. Postać nie będzie po prostu się unosić - aby się przemieszczać, będzie musiała odpychać się od elementów otoczenia albo używać narzędzi, tak jak w rzeczywistości.

Prócz single-playera (na zwykłym ekranie lub VR), w grze znajdziemy tryb kooperacji. Podczas zabawy będzie można całkowicie wyłączyć walkę i po prostu skupić się na fabule, nie musząc walczyć z wrogami. Łącznie gra zaoferuje osiem trybów PvP i PvE, w tym Deathmatch, Horde czy Survivor.

Zabawie będzie towarzyszyć ambientowa muzyka, skomponowana przez Ville Valo, założyciela grupy muzycznej HIM.

W marcu ubiegłego roku 3rd Eye Studios udostępniło Downward Spiral: Prologue, by zaprezentować swój pomysł. Downward Spiral: Horus Station będzie już pełnoprawną przygodą.

Downward Spiral: Horus Station zmierza na PC i PS4, premiera wiosną - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?