Informacje

Far Cry 5 - twórcy prezentują 1,5-godzinny gameplay

... Małgorzata Trzyna

Eksploracja jednego z regionów, wyzwania i system rozwoju postaci.

W piątek Ubisoft transmitował na żywo rozgrywkę z Far Cry 5. Przez ponad 1,5 godziny twórcy prezentowali jeden z fragmentów fikcyjnego stanu Montana, który mogliśmy podziwiać z okna samolotu, podczas jazdy rozmaitymi pojazdami czy pieszej wędrówki. Pokazano kilka misji i dodatkowych aktywności.

W grze zamiast tradycyjnej mini-mapy będzie kompas na górze ekranu, pokazujący ciekawe elementy znajdujące się w pobliżu. Podczas transmisji wyjaśniono również, jak będzie działać system rozwoju postaci. Wykonując specjalne wyzwania (np. zabicie 8 przeciwników za pomocą noża do rzucania czy strzelenie w głowę 50 oponentom) zdobędziemy odznaczenia. Posiadane punkty możemy wydać na ulepszenia postaci i broni (np. więcej zdrowia, większe obrażenia, ciche bieganie).

Podczas zabawy skorzystamy z rozmaitych rodzajów broni, które będziemy mogli personalizować wedle uznania, by pokonać złych kultystów w pięknym stylu. Na naszą rozgrywkę wpłynie też poziom trudności, jaki wybierzemy (łatwy, normalny i trudny). Na poziomie trudny postaci kierowane przez sztuczną inteligencję będą nie tylko twardsze i trudniejsze do zabicia, ale też sprytniejsze.

Premiera Far Cry 5 planowana jest na 27 marca. Gra zmierza na PC, PS4 i Xboksa One.

Far Cry 5 - twórcy prezentują 1,5-godzinny gameplay - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?