Twórcy Observera nagrodzeni Paszportem Polityki

Patryk Purczyński
2018/01/10 16:45
0
0

Po raz drugi w historii wręczono Paszport Polityki w dziedzinie kultury cyfrowej. Tym razem prestiżowym wyróżnieniem uhonorowano Bloober Team.

Twórcy Observera nagrodzeni Paszportem Polityki

Krakowskie studio Bloober Team na wczorajszej gali zostało nagrodzone Paszportem Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa. Nagrodę w imieniu zespołu odpowiedzialnego za grę Observer odebrali Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak i Wojciech Piejko. Wspomniany cyberpunkowy horror, odwołujący się do polskiej kultury i historii, ukazał się w sierpniu ubiegłego roku, zdobywając uznanie nie tylko nad Wisłą, ale także poza naszymi granicami.

- To ogromne wyróżnienie jest dla nas niezmiernie ważne, bo potwierdza słuszność kierunku, który obraliśmy jako twórcy gier - powiedział po ogłoszeniu Bloober Teamu jako laureata przeglądu prezes Piotr Babieno. - Mimo początkowych porażek i głosów sugerujących, że powinniśmy zająć się popularnymi gatunkami lub zróżnicować nasze portfolio, to jednak nasz wybór okazał się słuszny. Postanowiliśmy skupić się na produkcji narracyjnych gier premium, horrorów psychologicznych, będących indywidualnymi doświadczeniami w trybie single player. I to okazało się kluczem do sukcesu na światowym rynku - dodał.

GramTV przedstawia:

Prezes Bloober Teamu zapewnił jednocześnie, że zespół nie zamierza osiadać na laurach i już szykuje dla fanów kolejne zaskakujące, a wręcz szokujące produkcje. Najbliższą z nich będzie Layers of Fear: Legacy, kolejny przedstawiciel gatunku psychologicznych horrorów. W pierwszym kwartale tego roku ukaże się on wyłącznie na Switchu.

Pozostałymi nominowanymi w kategorii Kultura Cyfrowa w przeglądzie Paszporty Polityki były Acid Wizard Studio i The Farm 51.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!