Informacje

Spearhead Games zapowiada fabularną grę logiczną Omensight

... Małgorzata Trzyna

Naszym zadaniem będzie manipulować przeszłością, by uratować pogrążoną w wojnie Urralię przed smutnym końcem.

Niezależne studio Spearhead Games przygotowało trailer swego nowego projektu - "fabularnej gry logicznej" Omensight. W grze wcielimy się w Harbringera, niezwykłą istotę, która ma moc zmieniania przeszłości. Celem jest zapobiec smutnemu końcowi, jaki czeka pogrążoną w wojnie Urralię. Dzięki naszym mocom, możemy spotkać kluczowe postaci z kart historii, zaprzyjaźnić się z nimi (lub spróbować ich pokonać), by zmienić fikcyjny świat na lepsze. Walcząc, będziemy mogli korzystać z miecza Harbringera i magii opierającej się na manipulowaniu czasem.

- Kiedy wydaliśmy Stories: The Path of Destinies w 2016 roku, bardzo podobało się nam, w jaki sposób gracze zareagowali na strukturę fabularną - podkreśla Malik Boukhira, dyrektor kreatywny. - Fani pisali nam, jak bardzo podobało się im manipulowanie czasem, by dotrzeć do wszystkich zakończeń w grze. W Omensight, naszym nowym tytule, osadzonym w świeżym uniwersum, idziemy o krok dalej. To, co określamy mianem "fabularnej gry logicznej", zostanie rozbudowane w Omensight o zestaw zróżnicowanych postaci. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, w jaki sposób gracze wykorzystają zawiłości akcji i reakcji tych postaci, by rozwiązać tajemnicę końca Urralii.

W grze głosu postaciom udzielą Patricia Summersett (znana z The Legend of Zelda: Breath of the Wild) i Julian Casey (We Happy Few). Przy scenariuszu pomaga słynny Chris Avellone (Fallout: New Vegas).

Omensight ma trafić na PC w 2018 roku.

Spearhead Games zapowiada fabularną grę logiczną Omensight - obrazek 1