Informacje

21 gier dziennie ukazywało się na Steamie w 2017 roku

...

SteamSpy krótko podsumowuje miniony rok na Steamie pod kątem statystycznym. Uderzająca jest liczba gier, które zadebiutowały na platformie.

21 gier dziennie ukazywało się na Steamie w 2017 roku - obrazek 1

Kiedy SteamSpy zliczał liczbę gier wypuszczonych na Steamie w 2016 roku okazało się, że ich liczba stanowi 36 proc. wszystkich tytułów, jakie pojawiły się na platformie Valve w całej jej 13-letniej wówczas historii. Dziś liczba ponad czterech tys. tytułów (wynik z 2016) nie robi już jednak na nikim wrażenia. W ubiegłym roku na Steam trafiły bowiem 7 672 gry, czyli średnio 21 produkcji dziennie.

Taki zalew tytułów sprawia, że bardzo ciężko jest się ich twórcom przebić do świadomości (o portfelach nie wspominając) masowego odbiorcy. Z drugiej strony w tak dużej grupie nie da się uniknąć produkcji mocno niedopracowanych i po prostu słabych. Widoków na to, że liczba gier upublicznianych na Steamie zacznie spadać raczej nie ma - zwłaszcza po tym, jak Valve wdrożyło program samodystrybucji. Dzięki niemu wystarczy wpłacić 100 dolarów, by nie musieć przechodzić żadnych dodatkowych procedur i po prostu umieścić swoje dzieło na platformie.

21 gier dziennie ukazywało się na Steamie w 2017 roku - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?