Informacje

Star Wars: Battlefront II zaliczyło mocny grudzień - prognozuje Pachter

...

Michael Pachter twierdzi, że po słabszym okresie Electronic Arts będzie piąć się w górę a Star Wars: Battlefront II również sobie poradzi.

Star Wars: Battlefront II zaliczyło mocny grudzień - prognozuje Pachter - obrazek 1

Choć pierwsze tygodnie sprzedaży nie były dla Star Wars: Battlefront II najpomyślniejszym czasem, grudzień okazał się dla produkcji EA DICE znacznie lepszy - przewiduje Michael Pachter. "Wierzymy, że lojalność fanów Gwiezdnych wojen, atrakcyjność gry jako świątecznego prezentu oraz premiera filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi zaowocuje tym, że tytuł pozbiera się w grudniu pod względem sprzedaży" - napisał analityk Wedbush Morgan Securities w nocie do inwestorów.

Uspokoił ich również, że nie ma powodu do obaw w kwestii cen akcji Electronic Arts. Choć przez ostatnie dwa miesiące straciły one na wartości 12 proc. - i to pomimo odwrotnej tendencji na giełdzie, gdzie ceny akcji wzrosły średnio o 4 proc. - istnieją przesłanki świdczące o nadchodzącym pozytywnym trendzie. Chodzi tu zwłaszcza o premiery planowane na rok fiskalny 2019 (rozpoczyna się on w kwietniu 2018). Wśród nich są Anthem, FIFA World Cup, nowy Battlefield i Titanfall 3. Oficjalnie zapowiedziana została co prawda tylko pierwsza z nich, ale nietrudno wyobrazić sobie kalendarz wydawniczy EA złożony ze wszystkich wymienionych tytułów.

Najnowsze
Lubisz nas?