Informacje

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - pękł miliard dolarów

...

Choć wśród fanów Gwiezdnych wojen VIII Epizod wzbudził mieszane uczucia, wynik finansowy filmu po trzech tygodniach wyświetlania jest rewelacyjny.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - pękł miliard dolarów - obrazek 1

W ostatni weekend 2017 roku film Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi zarobił na całym świecie 120,4 mln dolarów, z czego 52,4 mln w kinach amerykańskich, a 68 mln w pozostałej części świata. Taki wynik pozwolił przekroczyć produkcji Disneya miliard dolarów po trzech tygodniach emisji. Duży wkład w ten sukces miał oczywiście weekend otwarcia - drugi największy w historii kinematografii. Wypracowne wówczas 220 mln dolarów nie pozwoliło przeskoczyć na liście wszech czasów jedynie Przebudzenia Mocy.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, oprócz sukcesu finansowego, zdobyło także uznanie w oczach krytyków. Świadczy o tym bardzo wysoka średnia ocen zgromadzonych przez serwis Metacritic - 86/100. Co ciekawe, zgoła odmiennie film wypadł w oczach fanów, wśród których opinie są bardzo podzielone. Doskonale widać to po wynikach na Rottentomtoes.com, gdzie 91 proc. krytyków poleca obraz w reżyserii Riana Johnsona, ale już wśród widzów odsetek ten wynosi zaledwie 51 proc.

My polecamy naszą recenzję Ostatniego Jedi oraz redakcyjną dyskusję ze spoilerami.

Najnowsze
Lubisz nas?