Informacje

Microsoft kradnie pomysł na reklamę od użytkownika Reddita?

... Katarzyna Dąbkowska

Post zniknął już z oficjalnego profilu Microsoftu na Twitterze.

Microsoft kradnie pomysł na reklamę od użytkownika Reddita? - obrazek 1

Reklama dźwignią handlu, jak powiadają. Niestety, niektórym firmom po prostu brak pomysłów na nowe formy promocji, więc… najzwyczajniej w świecie zapożyczają te pomysły od innych. Tak było w przypadku Microsoftu, który opublikował na swoim Twitterze post łudząco podobny do obrazka stworzonego przez jednego z użytkowników Reddita.

Użytkownik o nicku Macsterr opublikował niedawno swój obrazek, na którym promował PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xboksie One X. Na grafice znajdowała się postać z gry brodząca w wysokiej trawie. Post Microsoftu jest bardzo podobny koncepcyjnie. Są jednak pewne różnice. Po pierwsze - w poście Microsoftu pojawiła się konsola w kolorze czarnym, a po drugie - dodano skrzynię w polu, a także pada stojącego z boku konsoli.

Sam Macsterr stwierdził, że wprawdzie nie ma praw do takiego obrazka, ale wcześniej, przed publikacją posta Microsoftu, grafikę zobaczyło ponad 63 tysiące użytkowników. Bardzo prawdopodobne, że widzieli ją również przedstawiciele firmy z Redmond. Oczywiście, reklama bardzo szybko zniknęła z oficjalnego profilu giganta, jednak w internecie nic przecież nie ginie. Powyżej znajdziecie zatem oryginał, poniżej - kopię Microsoftu.

Microsoft kradnie pomysł na reklamę od użytkownika Reddita? - obrazek 2

Microsoft kradnie pomysł na reklamę od użytkownika Reddita? - obrazek 3

Najnowsze
Lubisz nas?