Felieton

Sony nie zamierza przestać tworzyć gier dla jednego gracza

Katarzyna Dąbkowska, 09 grudnia 2017 18:33 1

Tak przynajmniej obiecuje Shawn Layden z SIEA.

Podczas tegorocznego The Game Awards Bethesda pokazała reklamę swojej fake’owej „kampanii społecznej” mającej na celu ratowanie gier dla jednego gracza. W świetnie przygotowanym klipie Linda Carter, legendarna Wonder Woman, opowiadała o tym, że Bethesda uwielbia graczy bawiących się samemu i nie zamierza zostawiać ich na lodzie. Zobaczcie zresztą sami.

Na trwającym właśnie PlayStation Experience, Shawn Layden, szef Sony Interactive Entertainment America, powiedział, że jego firma zna się na robieniu gier dla jednego gracza i nie ma zamiaru z tego rezygnować, nawet jeśli takie są aktualne trendy w branży. Powiedział też, że na pewno nie uda się do jednego ze swoich studiów robiącego grę single player i nie powie, że „przeczytałem w gazecie o czymś takim jak Games as a service, zróbcie mi coś takiego”. Parę godzin wcześniej, podczas panelu dyskusyjnego, Hermen Hulst z Guerrilla Games, powiedział, że Horizon: Zero Dawn jest ich najlepiej sprzedającą się grą, a nie ma żadnego trybu multi, więc on wierzy w to, że gracze wciąż potrzebują gier single-player.

Co o tym myślicie? Z jednej strony mamy Activision, EA i Ubisoft dodające opcje społecznościowe i online do praktycznie każdej swojej nowej gry, a z drugiej Bethesdę, Sony czy też Nintendo, wierzące w to, że jest jeszcze miejsce dla dobrych gier bez takich funkcjonalności.

Czas na Toy Story - lutowe notowanie PlayStation Chart
PlayStation Plus: Sony ogłasza darmowy weekend
Sony odpowie na ostatnie nabytki Microsoftu? "Zawsze szukamy okazji"
Akcje Sony najniżej od 2015 roku. Winne PS4?
najnowsze